TRY - Türk Lirası
EUR
19,626
USD
18,638
GBP
22,809
CNY
2,666
6 Aralık 2022, Salı
Ana SayfaYazarlarİnsanlar kırıldıkça kırarlar

İnsanlar kırıldıkça kırarlar

Mustafa Can Altuntaş
Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

Haftanın Öne Çıkanları

İnsanlar kırıldıkça kırmaktan da çekinmez. Değerini yitirdiğimiz her şeyi kaybetmekten korkmamamız gerekir.

Hepimizin hayatında kendisiyle özleştirdiği bir nesnesi ya da nesneleri vardır. Bazen insanlara veremediğimiz değerleri onlara saklarız. Ve onları da kalbimizin derinliklerine… Bunlar kimi zaman yalnızlığımızın sırdaşı kimi zaman ruhumuzun aynası kimi zaman düşüncelerimizin şekli ve kimi zaman da duygularımızın tercümanı olabilir. Ama kırılıp incindiğinde neyin olurlar?

İşte o zaman hiçbir şeyin olamazlar. Çünkü insanlar kırılınca kırmaktan korkmazlar. Zaten en büyük korkularımız yalnızlık ve kırılmak değil midir? Hayatımızda anlamlandırdığımız şeyler ya da kişiler kırılınca anlamını birer birer yitirir. Zaten camın bir bütünü gibiyiz. Düştüğümüzde darmadağın oluruz ve her parçamız dağılır. Kendimizle bağdaştırdığımız nesneler de böyledir işte. Eksik parçamızı tamamladığımız nesneler, bütünümüzü kaybettiğimiz zaman onları da yitiririz.

İnsanlar kırıldıkça kırarlar
İnsanlar kırıldıkça kırarlar

Kaç kişimiz incindiğimiz zaman kırmaktan çekiniyor ki? Başka anlarda kimseye dokundurmadığımız parçaları incindiğimizde etrafımızdaki insanları kırmamak için kendi bütünlüğümüzü gözümüzü kırpmadan kırabiliyoruz. Zaten paramparça olmuş kalpte anlamlandırdığımız parçaları saklamak da pek mümkün olmaz.

Yani anlayacağımız şu ki; bizler kırıldığımız zaman kırmaktan da çekinmeyiz. Değerini yitirdiğimiz her şeyi kaybetmekten de korkmamamız gerekir.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler