TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
21.3 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
25 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarHerkes incinir bazen

Herkes incinir bazen

Ayşegül Yenilmez
Ayşegül Yenilmezhttps://haberton.com/
Ayşegül Yenilmez, 1998 İstanbul doğumlu. 2020 yılında Doğuş Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu, lise yıllarından beri edebiyat, yazı, şiir ve kitaplarla iç içe, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte bunların yanında Yunanca ve İspanyolca öğrenmeye başladı.

Haftanın Öne Çıkanları

Herkes incinir, herkes ağlar bazen. Hayat bazen bizi fazlaca sınar ama kendimizi bırakmamalı, pes etmemeli ve dayanmalıyız.

Son bir- iki haftadır zihnimde efsane grup R.E.M’in en ünlü ve en harika şarkılarından biri olan “Everybody Hurts” çalıyor. Bir anda aklıma takıldı ve o ândan beri durup durup dinliyorum sözleri aklımda dolanıyor, melodisi tınısı kulaklarımda çınlıyor ve bu öyle çok hoşuma gidiyor ki.

R.E.M aslında annemin de çok sevdiği bir grup hatta en sevdiği şarkısı “Losing My Religion”. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de pek severim o şarkıyı… Neyse şu anda konumuz “Everybody Hurts” şarkısı konuyu dağıtmayalım.

Evimizdeki bir tadilat nedeniyle bir haftadır evimizden uzaktayız ve bir süre daha öyle kalacağız bu yüzden tuhaf duygular içindeyim. Her zamankinden daha da baskın, tuhaf ve de sebepsiz bir duygusallık hâli, bir dalgınlık durgunluk ve endişe taşınma işi gerçekten zormuş ve insanı duygu karmaşalarına itiyormuş. Ve uzunca bir süredir yaşadığın evden ayrılmak da çok zormuş kısa süreliğine de olsa. Tamam ben daha önce tatillere gittim, evimden şehrimden bir süreliğine de olsa uzaklaştım ama bu sefer durum farklı.

İşte bu şarkı tam da böyle bir zamanda karşıma çıktı ve beni çok etkiledi. Ruhuma iyi geldi kaldı ki müzik ruhun gıdasıdır zaten. Keyifle dinledim, aşırı aşırı sevdim bir nev-i hislerime tercüman oldu diyebilirim. Sözlerinin anlamlılığına değinmeme bile gerek yok sanırım; Hayat hiç birimiz için kolay değil bazen tek başımıza geçen uzun günlerin, gecelerin sonunda hayattan bıkmış hissederiz.

Herkes incinir bazen
Herkes incinir bazen

Ara sıra her şey yanlış ilerler, terslikler ensemize yapışmıştır, yapayalnız olduğumuzu düşünüyoruzdur ve bunlar bize çok fazla geliyordur. Hayatın yükü kaldırabileceğimizden de fazla gelir bize o yüzden kendimizi bırakmak, teslim olmak pes etmek isteriz olur bunlar bazen. Ama hepsi eninde sonunda son bulur, her şey düze çıkar içimizdeki yaşama sevinci yeniden parlar, ruhumuzun ateşi yeniden alevlenir ve o güçle eskisinden daha da güçlü olarak yolumuza devam edecek gücü buluruz.

Ve aslında hiç de yalnız değilizdir, bizi anlayacak birileri mutlaka vardır mesela arkadaşlarımız. Onların bu zamanlarda yanımızda olması, onlara yüreğimizi açıp dertlerimizi anlatmak onlarda teselli bulmak öyle iyi gelir ki bize, e “iyi dostlar bugünler içindir” diye boşuna mı demişler.

Ve ne olursa olsun bunlara dayanmalıyız. Çünkü güçlüyüz, bunları bugüne dek sayısız kez yaşadık ama sonunda yolumuzu bulduk. Bunların hiçbiri hayatın sonu değil, hayatta ölüm haricinde her şeyin iyi-kötü bir çözümü vardır bunu unutmamamız gerek şarkıda dendiği gibi.

Sözün özüne gelirsek herkes incinir, herkes ağlar bazen. Hayat bazen bizi fazlaca sınar ama kendimizi bırakmamalı, pes etmemeli ve dayanmalıyız öyle söylüyor şarkıda. Hadi hemen bu şarkıyı açıp dinleyin ve hayatınızdaki zorluklarla yüzleşirken bu şarkıyı ve bu yazıyı hatırlayın.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler