22.1 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
28.9 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriTSF Başkanı: 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcu var

  TSF Başkanı: 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcu var

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı satrancın son yıllarda ivme kazandığını belirterek ” 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcumuz var” dedi

  Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, “Satranç sporu özellikle son yıllarda müthiş bir ivme kazandı. 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcumuz var. Tüm spor branşlarının önünde yer alıyor. Pandemi dönemini de en sağlıklı ve dolu dolu geçiren federasyonun başındayız.’’ dedi.

  Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan ve 27 Ağustos günü başlayan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası  Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sonra erdi. Ana sponsoru Türkiye İş Bankası olan Türkiye Satranç Federasyonu’nun gerçekleştirdiği 2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarında Yıldızlarda 420 sporcu küçüklerde ise 951 sporcu olmak üzere toplam bin 371 sporcu mücadele etti. Bu yıl şampiyonada,  Küçükler ve yıldızlarda 220 sporcu derece elde ederek milli takım havuzuna girmeye hak kazandı.

  Tsf baskani 1 milyonun uzerinde lisansli sporcu var 2 - spor haberleri - haberton
  TSF Başkanı: 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcu var

  SATRANÇ SPORU İVME KAZANDI 

  Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, satranç sporunun son yıllarda ivme kazandığını belirtti. Tülay, şunları söyledi:

  “Türkiye şampiyonasının önemi, alt yapı milli takım havuzunun seçildiği özellikle dereceye giren üst yaş sıralamadaki çocuklarımız da federasyonumuz imkanlarında yurt dışında ülkemizi temsil etmek için yarışıyorlar. Satranç sporu özellikle son yıllarda müthiş bir ivme kazandı. 1 milyonun üzerinde lisanslı sporcumuz var. Tüm spor branşlarının önünde yer alıyor. Pandemi dönemini de en sağlıklı ve dolu dolu geçiren federasyonun başındayız. her zaman söylüyoruz en büyük destek her zaman velilerimizden geliyor.”  

  “PANDEMİDE SATRANÇ OYNAMAYI ÖZLEMİŞİM”

  Türkiye’yi yurt dışında temsil ederek önemli başarılara imza atan Can Haktan Unat da şöyle konuştu: “Satranca, annem sayesinde başladım. Benim için uygun bir spor arıyordu ve  çok hareketli olduğum için benim bir şeylerle uğraşmamı istedi. En sonunda satrançta karar kıldım. Çünkü satrançtan ayrı bir zevk alıyordum. Futbol ve basketbol satranç kadar zevkli gelmedi. Satranç çok seven birisiyim satranç oynadığım zaman hiç sıkılmıyorum. Bu tip turnuvaların olmaması beni aşırı üzmüştü. Satranç oynamamak beni geriyordu. Bu turnuva da olunca direk katıldım zaten özlemişim satranç oynamayı.”  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler