TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıCNR Food 2 binin üzerinde markaya ev sahipliği yaptı

CNR Food 2 binin üzerinde markaya ev sahipliği yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CNR Food İstanbul’da 2 binin üzerinde markaya ev sahipliği yaptı

Dünya gıda ve içecek sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri haline gelen CNR Food İstanbul büyük ilgi gördü. Normalleşme kapsamında alınan önlemlerle düzenlenen fuara 2 bin 500’ün üzerinde yabancı sektör profesyoneli ve girişimci katıldı.

Pandemi şartlarına rağmen yoğun bir katılım yaşanan CNR Food İstanbul – Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı 20’yi aşkın ülkeden 2 binin üzerinde markaya ev sahipliği yaptı. Fuarın destekçilerinden Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), bu yılki organizasyon ile ilgili bilgiler aktardı.

Cnr food 2 binin uzerinde markaya ev sahipligi yapti 1 - i̇ş dünyası - haberton
Cnr food 2 binin üzerinde markaya ev sahipliği yaptı

“BİRÇOK ÜLKE TEMSİL EDİLDİ”

TGDF Başkanı Şemsi Kopuz konuyla ilgili olarak “Dünyanın gıdasını yine İstanbul’da buluşturduk” dedi. Kopuz, bu yıl Ürdün ve Afganistan’ın milli olarak katılım sağladığı fuarda, aralarında Hollanda, Irak, İran, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Afganistan, Fransa, Ukrayna, Rusya, Litvanya, Somali, Özbekistan, Ermenistan ve Polonya’nın da bulunduğu ülkelerin gıda ve içecek firmaları yoluyla temsil edildiğini ifade etti.

2 BİN 500’DEN FAZLA YABANCI SATIN ALMA TEMSİLCİSİ KATILDI

Ziyaretçileri CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırlayan fuara; aralarında Polonya, Yunanistan, Irak, Hollanda, Hindistan, Kenya, Somali, Özbekistan, Çekya, Arnavutluk, Makedonya, Macaristan’ın da yer aldığı birçok ülkeden satın 2 bin 500’ün üzerinde satın alma temsilcisi de katıldı.

TGDF Başkanı Kopuz, fuarda bu yıl ‘Çikolata ve Şekerleme Özel Bölümü’ ile ‘Özel içecekler ve Gurme Özel Bölümü’nün dikkat çektiğini ifade etti. Kopuz bu yıl T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’nın resmi onayı ile kurulan Özel İçecekler ve Gurme Özel Bölümü ile Türkiye’nin gıda ve içecek sektörünün tanıtımında yeni bir basamağa erişildiğini ifade etti.

“TANITIM ENGELLERİ KALKARSA KATMA DEĞER ARTAR”

Türk gıda ve içecek sanayiinin dış ticaret fazlası veren en önemli imalat sektörlerinden biri olduğunu hatırlatan TGDF Başkanı Şemsi Kopuz, bazı ürünlerin tanıtımı önündeki engellerin kalkmasıyla Türkiye’ye sağlanacak katma değerin daha da artacağının altını çizdi.

Bu yıl 1-4 Eylül tarihlerinde CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar organizasyonunun destekçileri arasında TGDF yanında Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği (TÜGİDER), Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER), Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB de yer alıyor.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler