TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSüper vali "Recep Yazıcıoğlu"

  Süper vali “Recep Yazıcıoğlu”

  Nur Melek
  Nur Melekhttps://haberton.com/
  Yazmayı çok seven bir İİBF'li :)

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tüm yanlışlara kafa tutan canlı kanlı çalışkan mı çalışkan bir adam, süper vali Recep Yazıcıoğlu…

  “Gidemediğimiz yer bizim değildir” Recep Yazıcıoğlu

  Bir insan neden onlarca kişi tarafından bu denli çok sevilir ve de neden öldürülmek dahi istenir ?

  Liyakatsizliğin her bir karış toprağı sardığı ve rant ilişkilerine dayalı bir sarmalın içerisinde masumiyetin, insanlığın, ahlakın, saygının yitip gittiği bir devran..

  İşte tüm yanlışlara kafa tutan canlı kanlı çalışkan mı çalışkan bir adam, Recep Yazıcıoğlu…

  Hangi valiliğe gitsek valiye ulaşamıyoruz bile prosedür, kapılar, ona gidene kadar ki geçmemiz gereken insanlar var. Oysa ki vali halka hizmet eder, vali halkın ayağına gider, halk valinin değil. Halk ile vali arasında bir dünya uçurum mevcut.

  Recep Yazıcıoğlu halkına kapılarını sonuna dek açan yani olması gerektiği gibi bir insandı lakin olması gereken olmaması gereken haliyle genele yayıldığı için valinin bu tutumu sıra dışı atfedildi.

  Süper vali
  Süper vali “Recep Yazıcıoğlu”

  Aydın’da göreve geldiğinde hastaneden aldığı şikayet üzerine yamalı kıyafetleri giyerek doğruca köylü kılığında hastanenin yolunu tutar. Parası olmadığını ama muayene olmak istediğini belirtir doktor tarafından azarlanıp kovulur. Sesini çıkartmadan o gün oradan ayrılır. Ertesi günde takım elbiseli olarak aynı hastanenin yolunu tutar. Doktor onu görünce çok şaşırır. Doktorun işinden ayrılış fermanını eline tutuşturur.

  Görevini layığı ile yapmayanları barındırmaz Vali Recep. Onun için en önde gelen faktör halk ve halka hizmettir. Yıllarca terörle mücadele edilir. Erzincan’da köyler arasındaki bağlantıyı sağlayan köprü olmadığından karakolun jandarmanın olmadığı köy yıllarca terör saldırılarının hedefi olur, çok kan kaybedilir. Çok insan ölür Başbağ katliamındaki gibi…

  İşte bunları önlemek için köprüyü kendi çabalarıyla halkın kimi işadamlarının desteği ile kendileri yapmaya çalışır. Köprü için ödenek sağlanmadığından 30 yıllık köprü projesi askıda kalmıştır. Görevine ilk olarak askıda kalan bu köprünün tamamlanması ile başlar. Ve 30 yılda yapılmayan köprü 8 ayda tamamlanır.

  Tüm yanlışlara kafa tutan canlı kanlı çalışkan mı çalışkan bir adam, süper vali recep yazıcıoğlu...
  Tüm yanlışlara kafa tutan canlı kanlı çalışkan mı çalışkan bir adam, süper vali Recep Yazıcıoğlu…

  Emek, halk, liyakat, ahlak, saygı ve insanlık… Kilit kavramlar çerçevesinde dürüstçe işini çalışkanlıkla yapmaya çalışan bir adamı halkı neden sevmesin ki ? Neden ona süper, sıra dışı lakapları verilmesin ?

  Ülkemizin onun gibi birçok insana ihtiyacı var. Dürüst, çalışkan, işini hakkıyla yapan, insanlıklı, insana konumu itibariyle tepeden bakmayan ( Ki insan olduğunu unutmayan ) …

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler