TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarParanın gözü kördür

  Paranın gözü kördür

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Paranın gözü kör müdür, yoksa aşkın gözü mü kördür? Hem çirkin hem çok zengin olmayı mı tercih edersiniz? Güzel olup fakir doğmayı mı? Kimler el kaldırıyor?

  Sizce Görsellik; Yüz güzelliği, bakımlı eller, beyaz dişler, uzun bacaklar mıdır acaba? Ya da iç güzellik olgusuna sizde mi inanıyorsunuz. Şahsen ben yüzü çirkin olanın kalbinin de çirkin olacağına inanıyorum. Kalbindeki kötülük yüzüne yansıyor buda görselliğin inanılmaz keyfini bozuyor.

  Güzel ve çirkin ucu açık ve nereye çekersem geliyor. Çirkin bayanlar saç uzatıyor, erkeklerde sakal sonra bir bakmışsınız ortaya güzellik doğmuş. Peki buna kilolu, kel, kısa boylu, dişleri bozuk birini eklesek yine de bu kişi güzel olur mu? Bu kişiye aşık olup aşk yaşar mısınız? Neden olmasın parası olduktan sonra der dediğinizi duyuyorum.

  Aşkın gözü kördür; Up for Love, Laurent Tirard’ın yönettiği, Jean Dujardin ve Virginie Efira’nın oynadığı 2016 Fransız-Belçika romantik komedi filminden bahsetmek istiyorum. Kadın avukat, dul, sarışın ve uzun boylu, Adam mimar, dul, kısa boylu. İnternet aracılığı ile tanışırlar ve randevu verirler birbirine. Buluşma yerinde onu bekleyen kadın adamı görünce bir şok geçirir. Çünkü adam 135 boyundadır. Kadın ise 180

  Biraz konuşurlar ama kadın hem şaşkın hem de oradan kalkmak istiyordur. Adam kısa boylu olmasına rağmen çok sempatik ve zengindir. Daha ilk buluşmada kızı özel uçakla paraşüt atlamaya götürür ve olaylar değişir. Kız adama aşık olur ama aradaki boy farkı ikisini de düşündürür…

  Paranin gozu kordur 1 - yazarlar - haberton
  Paranın gözü kördür

  Demek istediğim şu ki adam kendi sorunun farkındaydı ve ilk buluşmada kızı nasıl tavlayacağını biliyordu. Parası olmasaydı eğer paraşüt atlamak yerine onu hayvanat bahçesine götürseydi veya sahilde dolaşmaya ikinci bir şansı olur muydu sizce? İlk önce para konuşur güzellikte neymiş. Ülkemizde de örnekleri yok değil. Nedense aklıma Ağaoğulları geldi.

  İlk tanışma her zaman önemlidir. Size olan tavrı tepkisi konuşması değer vermesi. Hayat insanların başına ne getirir bilemeyiz. Belki sonradan bir fakir zenginleşebilir veya zengin biri iflas edebilir. Şişmanlar zayıflar, zayıflar şişmanlar. Boyu uzun olan kısalmıyor ama.

  Güzel bir kadının çirkin bir erkeğe bakma olasılığı yok değil. Parası olmasa da bir kadını konuşmasıyla etkilen erkekler olduğunu biliyoruz. Erkekler zaten çirkin kadına bakmıyor. Baksa da amacı ne bilinmez. Sonrasında ayrılık ve aldatmalar hat safhada.

  Tabi şöyle bir durumda var ne olmuş param yoksa ne olmuş çirkinsem ben sevemez miyim yada sevilmez miyim? İlla param mi olması gerekiyor bende insan değil miyim beni de Allah yaratmadı mi?

  Güzel veya çirkin, zengin yada fakir, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına göre insanları sınıflandırmak yerine hayatımızdaki aşkın tadına varsak ve çirkin olan her şey güzelleşse.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler