TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
16.3 C
Ankara
22 C
İstanbul
25 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarKomedinin güçlü ismi Burcu Gönder

Komedinin güçlü ismi Burcu Gönder

Çağdaş Özgül
Çağdaş Özgülhttps://haberton.com/
Çağdaş Özgül, Mersin/Tarsus'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Çağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Üniversite yıllarında, kurucusu olduğu kültür kulübüyle bir çok kültürel etkinliğin hazırlayıcısı oldu. Yazım dünyasına da bu etkinliklerdeki çalışmaları ile beraber başladı. 2021 yılından bu yana HaberTon.com bünyesinde görev yapmaktadır.

Haftanın Öne Çıkanları

Ülkemizde komedi sinemada olsun tiyatroda olsun televizyonda olsun yazması, yönetmesi ve oynaması belki de en zor tür. Komedinin güçlü ismi Burcu Gönder hem durusuyla hem de oyunculuk kalitesiyle hep ayrı bir yerde oldu.

Bu zanaatı gerçekleştiren oyuncular da her zaman yetenek bakımından ayrı bir yere konur. Çoğunlukla komedi işlerinde oynamış olanlar için kullanılan bir ifade vardır. “Komedi oyuncusu”. Komedi deyince akla ilk o isimler gelir. Onları bilirsiniz. İşte onlardan en yeteneklisi de son 15 yılda oynadığı her rolde kalitesini gösteren Burcu Gönder.

Ülkemizde komedi sinemada olsun tiyatroda olsun televizyonda olsun yazması, yönetmesi ve oynaması belki de en zor tür. Kısaca insanları güldürmek zor zanaat. Komedinin güçlü ismi burcu gönder hem durusuyla hem de oyunculuk kalitesiyle hep ayrı bir yerde oldu.
Ülkemizde komedi sinemada olsun tiyatroda olsun televizyonda olsun yazması, yönetmesi ve oynaması belki de en zor tür. Kısaca insanları güldürmek zor zanaat. Komedinin güçlü ismi Burcu Gönder hem durusuyla hem de oyunculuk kalitesiyle hep ayrı bir yerde oldu.

Burcu Gönder’i herkes 2008 ‘de yayımlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar’da tanıdı fakat bu serüvenin ondan öncesi de var. Hatırlayan vardır. İlk olarak Bir Demet Tiyatro’da kendisini izleme şansı bulmuştuk. Daha sonra ÇGHB ile yıldızını parlattı ve kadın komedi oyuncular arasında hem durusuyla hem de oyunculuk kalitesiyle hep ayrı bir yerde oldu.

Sinemada da kendisini kanıtlayan Burcu Gönder, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan “Neşeli Hayat” filmindeki Sermin karakteriyle beyaz perdeye de güzel bir giriş yaptı. Daha sonra 2012 ve 2013″deki efsane Hükümet Kadın serileriyle de yine başarılı performanslar gösterdi ve kadın komedi oyuncular arasında akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başardı.

Sinemaya verdiği kısa aranın ardından yine başrollerinde yer aldığı “Eski Köye Yeni Adet” filmindeki Sadiye karakteriyle yine kahkahaya boğdu. Bu filmden sonra “Ağlama Anne” adlı dram türündeki dizide de kendisini izleme fırsatı bulduk. Fakat orada canlandırdığı Aydan karakteriyle de yine izleyenleri güldürmeyi başardı.

Komedinin güçlü ismi burcu gönder
Komedinin güçlü ismi Burcu Gönder

Ve gel gelelim en yakın zamana. Bu sene Burcu Gönder ‘i Hülya karakteriyle konuk olduğu “Var Bunlar” dizisinde yeniden izleme şansı bulduk. Pek yakında başarılı aktristi yine bir komedi filminde izleme şansı bulacağız. Bu film yazın çekimleri tamamlanan TV filmi “Kiralık Baba”. Bakalım komedi deyince ilk akla gelen aktrislerden olan Burcu Gönder’i nasıl bir rolde izleyeceğiz.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler