TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİnşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu

  İnşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da beklenen depremde riskli ilçeler arasında gösterilen Avcılar’da, kentsel dönüşüm kapsamında uzun süredir bitirilemeyen inşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu.

  Avcılar’da 2019 yılından itibaren 200 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak, yeni inşaatlar başladı. Ancak uzun süredir tamamlanamayan inşaatlar, çevre halkında ve özellikle semt pazarcıları ve esnafta rahatsızlığa neden oldu. 

  İnşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu
  İnşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu

  PAZARCILAR  TUĞLALARI TEZGAH OLARAK KULLANIYOR

  Merkez ve Denizköşkler Mahallesi’nde kurulan semt pazarlarına alışveriş için gelenler ve tezgah açan esnaf tuğla blokları, inşaat demir ve kalasları arasında kaldıkları için rahatsızlıklarını dile getirdi. İnşaatların yola taşması nedeniyle, pazar tezgahlarının sıkıştığından şikayet eden esnaf, getirdikleri ürünleri tuğlaların veya inşaat demirlerinin üzerinde sergilemek zorunda kaldıklarını dile getirdi. 

  “İNŞAATLARDAN ÇİMENTO DÜŞÜYOR”

  İstanbul'da beklenen depremde riskli ilçeler arasında gösterilen avcılar'da, kentsel dönüşüm kapsamında uzun süredir bitirilemeyen inşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu.
  İstanbul’da beklenen depremde riskli ilçeler arasında gösterilen Avcılar’da, kentsel dönüşüm kapsamında uzun süredir bitirilemeyen inşaatlar semt pazarcılarına tezgah oldu.

  Tezgah sahiplerinden Hatice Gül Seyis, “Kentsel dönüşüm sokağında satış zor oluyor. Burada su akıyor, çimento torbaları, inşaat için getirilen kalaslar var. Yine satış yapmaya çalışıyoruz” dedi. Şevval Seyis ise “Geçen hafta tezgahımızın hemen yanına yukarıdan çimento gibi şeyler düştü. Bir bakıma tehlike altındayız” diye konuştu. 

  Pazardan alışveriş yapan Furkan Erdoğan ise, “İnşaatlar nedeniyle yol daralıyor. İnsanlar satış yapamıyor. Tezgah sahipleri satacakları ürünleri bu koşullarda sergilemeye çalışıyor. Pazarda tezgah açan Şermin Şenel ise, “Burada bu koşullarda satış yapmak zor ama, yapacak bir şey yok. Belediyenin ya önlem alması ya da pazar esnafına tezgah açtırmaması gerekiyor sanırım” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler