TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası4 şirketten üçü alışverişten önce online arama yapıyor

  4 şirketten üçü alışverişten önce online arama yapıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  E-ticaret ve online alışveriş tüketici tercihlerinde ilk sıraya yerleşirken, şirketler arası alışverişler de bu dönüşüm rüzgarına kapılırken  Forrester verileri, 4 şirketten üçünün toptan alışverişten önce online arama yaptığını ortaya koydu..

  Üretici ve tedarikçileri bir araya getiren online B2B pazaryerleri, elektronik ticarete yön verenler arasında yer aldı.

  Küresel alışveriş trendleri e-ticaret rüzgarıyla şekillenirken, şirketler arası alışverişler de bu dönüşümden nasibini aldı. Forrester verileri, şirketlerin yaklaşık dörtte üçünün (%74) toptan alışverişlerden önce internet araması yaptığını gösterdi. Öte yandan Boston Consulting Group araştırmasına göre, 5 şirketten üçü güncel B2B alışverişlerinde mobilin önemli bir rol oynadığını ifade etti. E-ticaretin payının da 2023’e kadar toplam B2B gelirlerinin yüzde 17’sine karşılık geleceği öngörüldü. Bu veriler, toptancıların çoğunlukla neye ihtiyaç duyduklarını bilen B2B müşterilerine, bireysel tüketicilere sundukları gibi bir alışveriş deneyimi sunmalarının satış hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduğunu ortaya koydu.

  Elektronik ticaretinin küresel B2B alışverişlerde önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Merter Elektronik Genel Müdürü Musa Koçyiğit, “B2B kanalda küresel elektronik ticaretin bu yılın sonunda yıllık yüzde 6 bileşik büyümeyle 32 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Bu pazarın en büyükleri ise Alibaba, Amazon, Rakuten gibi online perakende devleri olarak biliniyor.

  TOPTAN MÜŞTERİLERE ÖZEL B2B ELEKTRONİK PLATFORMU

  Tüketici elektroniğinin e-ticaretin 5’te birine karşılık geldiği düşünüldüğünde, elektronik sektörünün küresel ticaretteki hacminin daha iyi anlaşılabileceğine vurgu yapan Musa Koçyiğit, “Bugün elektronik ürünler ve parçalar hayatımızın her yerinde. Tüketicilerin elektronik ürünlere erişimleri dijitale taşınıyor, kurumsal müşteriler daha fazla teknoloji ürünü satın alıyor. Bu da satıcıları çok çeşitli ürüne, daha hızlı erişebilecekleri toptan tedarik platformlarına yönlendiriyor.

  4 şirketten üçü alışverişten önce online arama yapıyor
  4 şirketten üçü alışverişten önce online arama yapıyor

  Merter Elektronik olarak 2013’ten bu yana sürdürdüğümüz B2B yatırımlarımızla, b2bmerter.com adresinde toptan kanaldaki müşterilerimize özel bir B2B elektronik iş platformu oluşturduk. Toptan elektronik alışverişlerini dijitale taşıyan bu platformla sektörde bir ilki gerçekleştirirken, şirketlere en iyi kullanıcı deneyimini sunarak Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Kıbrıs, Azerbaycan, İsviçre ve Makedonya gibi ülkelere de B2B satışlar yaptık” ifadelerini kullandı.

  XML DESTEĞİYLE 300’Ü AŞKIN ŞİRKET İŞLERİNİ BÜYÜTTÜ

  Ürün veri tabanları sayesinde satıcıların online pazaryerlerinde mağaza açmalarını kolaylaştırdıklarına dikkat çeken Merter Elektronik Genel Müdürü Musa Koçyiğit, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

  “Merter Elektronik olarak sunduğumuz XML desteği, satıcılara zahmete girmeden, kendi fiyatlarını belirleyerek kolayca bayi olma şansı tanıyor. Ücretsiz sağladığımız bu olanak sayesinde 300’den fazla şirket işlerini büyüttü. XML bayiliği için her gün ortalama 10 başvuru alıyoruz.

  Uydu alıcılarından profesyonel ses sistemlerine, tv yedek parçalardan telsizlere, modül ledlerden tv led bar çeşitlerine, adaptör ve akülerden elektronik malzemelere, güvenlik sistemlerinden tüketici elektroniğine, oyuncu ekipmanlarından kablo çeşitlerine, iç piyasada elektronik kategorisinde en çok çeşidi biz sunuyoruz. Yüzde 98’ini ithal ettiğimiz 20 bini aşkın ürün çeşidimizi 7 bin metrekare kapalı alana sahip tesisimizden B2B ve B2C kanallarıyla 30’u aşkın ülkeye ulaştırıyoruz. Yerli üretim için çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler