TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
9.7 C
Ankara
13.6 C
İstanbul
16 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarİki hisse bir cüsse üzerine

  İki hisse bir cüsse üzerine

  Avatar of arafi
  Arafihttps://haberton.com/
  Arafi, Ankara doğumlu, öğrenci, yazar/şair, tiyatro oyuncusu. çeşitli dergi ve kitaplarda yazılar yazmış ve birçok kitabın editörlüğünü üstlenmiştir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İki hisse bir cüsse sakın unutma. Her şeyi unut, bu satırları unutma…

  Kelimelerim kifayetsizdir bütün olanlar karşısında. Sözlerim yorumsuzdur. Hakikat düşler gibi uzak olmasının yani sıra gerçeklik bir nefes kadar yakındır.

  Yollarımız uzundur, yıllarımız saniyeler kadar geçersiz. Anılarımız anı olmaktan çıkıp güzel günleri yad etmemize yarayan bir perdedir.

  • Siz doğarken gülenleri, ölürken ağlayanları gördünüz mü?
  • Nefesiniz kesildiğinde nefesinize karşı durabildiniz mi?
  • Hakikatin meydana çıktığını gördüğünüz vakit o hakikate isyan ettiniz mi?
  • Ve bir köşeye çekilip ölmeyi dilediniz mi?
  • Siz kendinizi bir pencereden izlediniz mi? Var olmayı sayıklarken yok oldunuz mu?

  Bir çocuk düşünün yarıda kesilmiş çocukluğu kendini bilen ve susturulan gençliği ve yaşamak bahanesiyle sürekli geçirdiği zamanı ve olmaya yemin etmiş vaziyette sürüklenisi…
  Can bulmak isterken canını verişi.  Hep üçüncü şahıs takılışı…

  Gözlerindeki damlaları silmeyip o damlaların satırlarla buluşması. Ve kâğıdın ıslanıp üzerine yazılamaması.

  Yolum uzadı ve yolum çoğaldı iki hissem vardı bana kalan ve o hisseler bir  cüssemle yoğruldu. Nefesim açlık yerine haykırış koktu ve satırlarım hayatımda can bulup cananına koştu.

  Bir pencerede olanları izlemek yerine olanları oldurmamaya gayret etti kimi zaman. Bir ölünün elini öpüp vedalaştı kimi zaman anıları unutmamak için  gayret etti.

  Yazılarını yazdı ölüme hazırlandı, bu dünyada olmasa bile öbür dünyada buluşmaya dua eyledi ve cenazesinin başında bir kitap belirdi o kitabın arkasını okuyanlar ise hep bir nazar eyledi…

  İki hisse bir cüsse üzerine
  İki hisse bir cüsse üzerine

  İKİ HİSSE BİR CÜSSE

  Vedaların anılmak istemediği zamanında, bir umudun çıktısını izlediği sonbaharda, hüzünlerin hasret ile karışıp firakı yâd ettiği zaman, yolculuklar akın akın yollara döküldüğü zaman, yollardan bıkkınlık gelip gurbetten sıkılmak akıldan geçmediği zaman, bir bebek ağıtı gibi ne dediğini bilmeyen ben, yollardan sıkılmayıp gurbet türküsü çağıran sen.

  Ağzını açmış karşıdan avaz avaz bakan gençlik, çöktüm çökeceğim hesabı yapan yalnızlık bekliyor ahu gözlerde. Ahu gözlerden buğulu pencerelere selam olsun.

  Ne dediği delil, ne anladığı kitaplar olsun. Ömrünü bir şiir gibi yaşayıp, o şiiri de birine avare yaver eylendi. Satırlar göç edip gidenler için satırlar hasret koktu, bilmem kaç yıldır hüzün kokan mabette.

  Satırlar ilk gülkurusu ile yetinirken, rızka isyan edip ömre dadandı. Ömür kendini satırlara adarken yalnızlık gönle peydahlandı.

  Gönüller ayrı tıpkı zihinler gibi ama tek mabette hemhalız birbirimize ihanet edip o mabede ihanet etme, her şeyi yap mabedi yıkma… Selametler birliklerin niyazında, gözlerin en hassas ferinde saklı ve sen ey İki Hisse Bir Cüsse sakın unutma. Her şeyi unut, bu satırları unutma…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler