TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarGörünmez maskeler

Görünmez maskeler

Mine Meriç
Mine Meriçhttps://haberton.com/
Mine Meriç, 1999 yılı Edirne doğumlu. Tekirdağ'da yaşıyor. Akdeniz Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunu. Tarihe, Irklara, Mitolojiye, Astrolojiye, Gökyüzüne meraklı. En büyük tutkusu yazı yazmak, ilkokul yıllarından beri şiir, kompozisyon, hikayeler gibi türleri yazmayı seviyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Maske pandeminin hayatımıza kattığı cerrahi maskeler değil yüzümüze taktığımız duygularımızı gizleyen görünmez maskeler.

Duygularımızı kamufle etmek için, nasıl görünmek istiyorsak öyle görünmemizi sağlayan var ama yok olan geçici görünmez maskeler. İnsanlarla aramıza görünmez bir mesafe koyduğumuz, duygularımızı belli etmemek istediğimiz anlarda yüzümüze kondurduğumuz samimiyetsiz bir gülümseme mesela.

Aslında nasılsak göstermemiz gerekirken kendimize ördüğümüz gereksiz bir duvar. Ne olurdu kendimiz gibi olsak? Gülsek, ağlasak, üzülsek, sevinsek… Her normal insan gibi. Kendimizi gizlemeye ne gerek var? Toplum içinde asık suratlı mutsuz olmak yadırganırken mutlu insanlar hep kabul görür gibi hissediyoruz çoğumuz. Belki etrafımızdan öyle gördüğümüz için belki toplumsal normlar, yazısız kurallar yüzünden.

Görünmez maskeler
Görünmez maskeler

Hepimiz aynı olmak için çabalayıp duruyoruz. Yüzler aynı, kıyafetler aynı, ayakkabılar aynı… Aslında hepimiz birbirimizden farklıyız. Birer çiçek birer kuş gibiyiz. Türümüz aynı olsa da görünüşümüz, duruşumuz, duygularımız aynı olmaz, olmamalı. Aynı acıya ağladığımız aynı mutluluğa güldüğümüz zamanlar olabilir ama her gün birbirinin aynısı olaylar yaşamıyoruz. Ne olursa olsun birbirimizi yargılamamalıyız. Olduğumuz gibi görünsek her şey çözülecek gibi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler