TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarDua etmedikçe dua alamazsın...

Dua etmedikçe dua alamazsın…

Alparslan Çavdar
Alparslan Çavdarhttps://haberton.com/
Alparslan Çavdar, 1986 Balıkesir doğumlu anne tarafından Bulgaristan baba tarafından Yunanistan göçmeni ailenin 3.çocuğu. Yüksek okul aşçılık bölümü mezunu hem alaylı hem mektepli baba mesleği olan aşçılığı belli süre kendi işletmesi ve çeşitli otellerde yaptıktan sonra şu an kamuda mutfak yöneticisi olarak çalışıyor. Edebiyatla ilgileniyor ve müzik ilgi alanları orta okul yıllarından beri şiir yazıyor.

Haftanın Öne Çıkanları

“DÜNYA DUA İLE DÖNÜYOR” Çocukluğumdan beri bu sözü hep duymuşumdur hep büyüklerimden ve defalarca şahit olmuşumdur duanın insanın yaradanla arasında perdesiz bir iletişime yol açtığına.

Samimiyetle ve kalben edilen dualar ALLAH CELLE CELALUHU tarafından geri çevrilmez kulunun isteğini çok çeşitli şekilde en önemlisi hayırlı olacak şekilde kabul buyurur , bize göre olmamış gibi gözükse de o aslında olmuştur lakin çoğu zaman biz anlayamayız yada anlamlandıramayız.

Ömrümün şu anına kadar duayla hep aram iyi olmuştur hep dua etmişimdir benim kanımca dua insanın hayatında olmazsa olmazı olmalıdır yalnızca dua ederken de önce kendine dönüp bir bakmalı insan duamın olması gerçekleşmesi için ben neler yapıyorum evet istiyorum dua ediyorum fakat gerçekleşmesi için benim yeterli isteğim varmı insanın bunu da değerlendirmesi gerekir kendi içinde. Birde dua ederken isteme yeterliliğinin yanında istediğin şeye senin hazır olup olmama durumu da vardır, eğer ettiğin duaya sende hazır değilsen bu ettiğin duanın gerçek olmama sebeplerinden bir tanesi olabilir velhasıl kelam dua ederken bir şey isterken önce kendine bakıp kendini değerlendirip durumun farkında olup öyle etmeli duayı böyle olduğunda eminim daha sağlıklı olur duanın karşılığı ALLAH’IN CELLE CELALUHU’NUN izniyle.

Duanın başka bir boyutu daha vardır oda sevdiğin birine yada durumuna ALLAH celle celaluhu için üzüldüğün bir Müslüman kardeşine veyahut Müslüman dahi olmasa durumuna üzüldüğün hidayet bulmasını istediği kişi veya kişilere ettiğin dua vardır , duanın özünde de önce karşındaki insana ettiğin dua olması gerekir çünkü çeşitli hadislerde ve anekdotlarda da anlatıldığı üzere başka birine dua ettiğin zaman duanın sahibi dermiş ki isteyene daha fazlasını verin netice olarak duayı ederken önce diğer kişilerden başlarsak kendimiz daha da fazla nasiplenmiş olacağımızdan bu şekilde ettiğimiz dua daha evla olacaktır diye ümit ediyorum.

Dua etmedikçe dua alamazsın...
Dua etmedikçe dua alamazsın…

Günün sonunda dua bizim için çok değerli ve kıymetli ayrıca her daim dilimizde düşmemesi gereken bir şeydir. Dua ederken de önceliği sizden daha çok duaya ihtiyaç duyan kişiler var diye düşünüp onlara dua ederek başlarsak kendinizi de bolca nasiplendirmiş oluruz kanımca son tahlilde ben fırsat buldukça dilim döndüğünce böyle yapmaktayım ve çevremdeki insanlara da bunu tavsiye etmekteyim ve şuna inanıyorum ki kedimiz için istediğimizin fazlasını bir başkası için isteyemiyorsak yani başkaları içi daha çok dua edemiyorsak sadece kendimiz için dua ediyorsak biraz eksik dua etmiş oluruz ki buda duamızın tamam olmamasına neden olabilir. Rabbimiz dualarımızda öncelikle bizden daha çok ihtiyacı olanları düşünüp öncelikle onlar için dua edip sonrasında da kendimizi düşünmeyi nasip etsin. AMİNNN.

*GÜNÜN SÖZÜ*

*DUA İLE ÇIKILAN HER YOL DUANIN GÜCÜYLE HAYRA ÇIKAR.

*DUA İLE ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇ BİR SORUN YOKTUR YETER Kİ İÇTEN VE SAMİMİ OLUN.

*KEDİNİZ İÇİN DUA EDERKEN BİRDE SİZDEN DAHA ÇOK DUAYA İHTİYACI OLANLARIDA DÜŞÜNÜN

*KEDİNİZ İÇİN ETTİĞİNİZ DUANIN FAZLASINI BAŞKASI İÇİN EDEMİYORSANIZ YARIM BİR DUA ETMİŞ OLURSUNUZ.

*DUAMSIN HER DAİM*

  • Aynı yolda yürümek niyetimiz bir ömür boyunca muradımız tek
  • Yalnız bırakmaz dualar bizi ettikçe samimiyetle dua ve birbirimize
  • Şartlar zorlar belki ama inançla ederiz dua sonunda da deriz elhamdülillah
  • En mühimi de dua eder dua bekleriz her daim dilimde duamsın her daim vesselam.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler