TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarBir çağrı merkezinden daha fazlası

Bir çağrı merkezinden daha fazlası

Haftanın Öne Çıkanları

Bir çağrı merkezinden daha fazlası… 2022 Türkiye’sinde teknolojinin geldiği noktaya bir bakalım. Her birimiz gerek sanal portallara gerekse çağımızın gerekliliği haline gelen ve bize dikte edilen akıllı cihazlara bağımlı hale geldik.

Kabul edelim ki, günümüz şirketleri de bu duruma kolayca ayak uydurabiliyor. Değişen pazar koşulları ve eğilimleri ile artık müşteri kısmında ki tabloda değişkenlik gösteriyor.

Bugün hizmet adına bize sunulan ne varsa teknolojik yöntemlerle almayı talep ediyoruz. Üstelik, durdurulamayan bu gidişatın içerisinde hem ekonomik anlamda hem de işçi/personel anlamında ayrıcalığa gidiliyor ki bu da beraberinde yetkinliği olan kişilere öncelik tanınmasına yol açıyor.

Müşteri bağlılığına önem veren ve 7/24 hizmet mottosu ile yoluna devam eden şirketlerin tamamı çağrı merkezi uygulaması ile ilerliyor. Gerek İnsource gerekse Outsource anlamında da stratejik adımlar atılan çağrı merkezi sektörünün ne denli geniş yelpazeye sahip olduğunu biliyoruz ama gelin alanında emin adımlarla ilerleyen bir ekiple sizi tanıştırayım.

Tüm dünyada hızla büyüyen çağrı merkezi kavramının envai çeşit sektöre hizmet verdiği aşikâr.
Günümüz dünyasında yeri tartışılamaz olan “Sigortacılık” alanında adından sıkça söz ettiren ve onlarca iş ortağı olan bu firmanın Türkiye’de ki yeri bir hayli yüksek.

İşinde uzman kişilerle yola devam diyen bu ekibin tatlı/sert bir de Operasyon Müdürü var ki içinde bulunduğunuz atmosfere ruh katıyor diyebilirim. “Kötü gün yoktur, motivasyonu düşük agent vardır!” cümlesiyle ekibe can veren, gerektiğinde sert toplantılar yapan ama hakkını herkese fazlasıyla teslim eden ve gün sonunda “iyi ki burası!” dedirten bir yönetici diyebilirim.

Bir çağrı merkezinden daha fazlası
Bir çağrı merkezinden daha fazlası

Güne erken başlayan Agent’ların sabahki stresini tahmin edersiniz, hele ki bir satış projesi ise günün ilk saatlerinde hedef bazlı telaşlar, gayretler ve beraberinde ki gerginlik hat safhaya çıkar.
Bu noktada onları rahatlatacak ve motive edip streslerini en minimuma indirecek desteğe ihtiyaç duyarlar. Bu destek ekip liderinden sıkça gelse de, operasyon müdürünün bunu ekstra yapıyor olması ve “Canlanın, yaparsınız!” diyerek operasyonun ortasında gülen gözlerle bakması sizin de enerjinizi yükseltiyor.

Size, sizden daha çok inanan insanları görünce hevesiniz ve modunuz yükseliyor. Günü kaç satışla kapattığınız enerjinizle orantılı olsa da, size verilen destekle bunu x2 olarak düşünebilirsiniz. Aldığınız eğitimleri, dirsek çürüttüğünüz okul sıralarını ve ekip liderinizin desteğini şöyle bir kenara çekecek olursak, içinde bulunduğunuz ekipte aileden biriymiş gibi hissetmiyorsanız oradan uzaklaşın derim.

Tam da bu noktada operasyon müdürü bunu yansıtıyor. Sizinle gülen, sizi dinleyen ve yeri gelince koçluk yapan bir müdüre sahipler. Üstelik bunu yaparken aralarında ki o ince saygı/sevgi sınırını asla aşmıyorlar.

Bugün en saygın şirketlerde ki dahi hiyerarşi durumuna bakacak olursak bir operasyon müdürünün sizinle ilgilenmesi ve/veya denk gelebilmeniz için ya mikroskopla görebilir ya da ortak alanda denk gelirseniz selamlaşırsınız. Burada ki gidişat daha başka.

Hem performans açısından hem de kişisel anlamda sizin yanınızda olan bir yöneticiniz olunca ayrıcalıklı hissediyorsunuz ve bu, paha biçilemez bir olay. Tam da bu noktada kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler