20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBayram umut neşe sevinçtir

  Bayram umut neşe sevinçtir

  Bizim çocukluğumuzda mendil içinde harçlık verilirdi çocuklara aman Allah’ım o ne büyük bir sevinçti öyle. “ Bayram harçlığımla şunu alacağım bunu alacağım” der dururduk. Hele bayram öncesi alınan yeni ayakkabılarla uyumanın zevkini tarif bile edemem.

  Avatar of gülçin özdemir
  Gülçin Özdemirhttps://haberton.com/
  Gülçin Özdemir, 19 Aralık İzmir doğumlu.. Sosyoloji mezunu. Bir okulda memur olarak görev yapmakta, yazmayı çizmeyi, okumayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi ve İzmir'i çok seviyor. Ulaşmak isterseniz mail: glcn8135@gmail.com

  Son Dakika Haberleri

  Bayram yaklaşıyor dostlar. Bayram umut neşe sevinçtir. Kapınızın çalınıp evladınızın, çok sevdiğiniz bir dostunuzun, “İyi bayramlar” demesinin tadı hiçbir şeyde yoktur.

  Gelin bugün sizinle yine konuşalım hasbihal edelim. Çünkü insan konuştukça paylaştıkça sevinci çoğalıyor hüznü azalıyor diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

  Evet dostlar.. “ Şurayı sileyim süpüreyim şurayı bir hal yola koyayım.” diye ufak ufak bayram telaşı başlamıştır evlerde. Bu pandemi koşullarında daha bir önem kazandı tabii temizlik. Geçtiğimiz senenin bayramları bu senenin Ramazan Bayramı sönük ve buruk geçti malum Covid-19 tedbirleri yüzünden. Hep birlikte sağlıklı olursak ve Allah nasip ederse önümüzde daha çok bayramların olduğunu bilerek ve o günleri görmeyi dileyerek, dünyanın üzerine örtülen bu koyu perdenin kalkması için dua ederek “Varsın olsun sağlık olsun gerisi bir şekilde hallolur” dedik.

  Bayram yaklaşıyor dostlar. Bayramlar umuttur,  sevinçtir, heyecandır, neşedir. Bir anda kapınızın çalınıp evladınızın, çok sevdiğiniz bir dostunuzun, arkadaşınızın “İyi bayramlar” demesinin tadı hiçbir şeyde yoktur. Bizim çocukluğumuzda mendil içinde harçlık verilirdi çocuklara aman Allah’ım o ne büyük bir sevinçti öyle. “ Bayram harçlığımla şunu alacağım bunu alacağım” der dururduk. Hele bayram öncesi alınan yeni ayakkabılarla uyumanın zevkini tarif bile edemem. Hatta illa kırmızı ayakkabı olacak diye tuttururdum bizimkilere sağ olsunlar alırlardı.

  Sanki zaman geçtikçe yaş ilerledikçe eski heyecan kalmadı mı yoksa ne bilmiyorum ancak “Nerede o eski bayramlar?” modundayım şu sıralar ama yine de içim kıpır kıpır o çocukluk günlerimin heyecanını yaşamaya istekli. Sanırım bu da yine bayramın kendine has tadına heyecanına özgü bir durum. Tabii şimdi ben harçlık veriyorum artık. Laf aramızda onunda tadı hiçbir şeyde yokmuş. İçimdeki o çocuğu öldürmemeye çalışıyorum işte. Sizde öldürmeyin o çocuğu dostlar sizde bir yerinden tutun hayatın. Ne demiştik “Bugün olmazsa yarın yarın olmazsa öbür gün ama mutlaka bir gün.”

  Bayram umut neşe sevinçtir
  Bayram umut neşe sevinçtir

  Lütfen sizde fikirlerinizi paylaşın benimle belki de farklı bir bakış açısı yolumu yolumuzu daha da aydınlatıverir hiç görmediğimiz güzellikleri görmemize vesile olur. O yüzden ben iletişimin gücüne inanıyorum. Duyulan her yeni cümle yeni bir umuttur yeni bir ışıktır.

  Evet sevgili dostlar,

  Bir bayram günü daha yaklaşırken hepinize şimdiden iyi  bayramlar, sağlıklı mutlu huzurlu nice günler diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler