31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKurban yakalama timi bayrama hazır

  Kurban yakalama timi bayrama hazır

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Gaziantep’te, Kurban Bayramı’nda kesim öncesi kaçan kurbanlıkların yakalanması için ‘kurban yakalama timi’ kuruldu.

  1 ay eğitimden geçen 25 kişilik ekip, kaçan hayvanları yakalamak için bayramda kentin her noktasında görev yapacak.

  Kurban Bayramı öncesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından oluşturulan 25 kişilik ‘kurban yakalama timi’, eğitimlerini tamamladı. Kaçan kurbanlıkları en kısa sürede yakalamak amacıyla kurulan ekip; koşu, kement atma ve uyuşturucu iğne kullanımı ile ilgili eğitildi. Bayram boyunca görev yapacak ekip, gelen ihbarlar doğrultusunda kaçan hayvanın yerini tespit edip, yakalayarak, kamyonlara yükledikten sonra sahibine teslim edecek.

  Kurban yakalama timi bayrama hazır
  Kurban yakalama timi bayrama hazır

  Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, her yıl olduğu gibi bu sene de ‘kurban yakalama timi’ni göreve hazırladıklarını söyledi. 25 kişiden oluşan ekibin 1 ay eğitim gördüğünü anlatan Özsöyler, “Ekibimiz bayram boyunca sahada görev halinde olacak. İhbar doğrultusunda kaçan kurbanlıkların yakalanması için vatandaşlarımıza yardımcı olacağız. Geçen yıl 280 kaçan hayvanı yakalayıp sahiplerine teslim ettik” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler