31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamDurakta unutulan 50 bin liralık takı teslim edildi

  Durakta unutulan 50 bin liralık takı teslim edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Adıyaman’da yeni evlenen çiftin durakta unuttuğu 50 bin liralık takı çifte teslim edildi

  Adıyaman’da, yeni evlenen Afgan çiftin durakta unuttuğu, içinde düğünde takılan para ve 50 bin liralık altınların bulunduğu valiz, polis ekiplerince bulunarak teslim edildi. Çift, valizin olmadığını eve gelince fark ettiklerini belirtip, polislere teşekkür etti. 

  Kap Cami Mahallesi’nde devriye görevi yapan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, otobüs durağındaki valizi fark etti. Kontrol sonrası açılan valizde, 1500 lira ile yaklaşık 50 bin lira değerinde altın bulundu. İçindeki evlilik cüzdanından valizin, kısa süre önce evlenen Afganistan uyruklu Amir Helderi ve Rabina Helderi çiftine ait olduğu saptandı. Bunun üzerine polis ekipleri, Helderi çiftini Sıratut Mahallesi’ndeki adresinde buldu. Polis merkezine getirilen çift, valizin bulunmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, polislere teşekkür etti. Yapılan işlemlerin ardından para ve altınlar ile valiz, çifte teslim edildi.

  Durakta unutulan 50 bin liralik taki teslim edildi - yaşam - haberton
  Durakta Unutulan 50 Bin Liralık Takı Teslim Edildi

  Evde çalınır diye yanında taşımışlar

  Yeni evlendiklerini ve akraba ziyaretine giderken, para ile altınların evde çalınmasından endişe edip, valizle yanlarında taşıdıklarını anlatan Rabina Helderi, “Eşimle beraber akrabalarımızı ziyarete gittik. Valizi de otobüs durağında unutmuşuz. Eve geldiğimizde durumu fark ettik ve çalınmasından endişe ettik. Daha sonra polis ekipleri bize ulaşarak para ve altınlarımızla birlikte valizi bize teslim etti. Türk polisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

  İnşaat işçisi olarak çalışan Amir Helderi ise 1 ay önce evlendiklerini, valizdeki altın ve paraların düğünlerinde takıldığını söyledi.

  Polis, para ve altınları teslim ettiği Helderi çiftini daha sonra ekip aracıyla evlerine bıraktı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler