28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaArtistik cimnastik'te Türkiye'yi temsil edecek

  Artistik cimnastik’te Türkiye’yi temsil edecek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  2020 Tokyo Olimpiyatlarında Artistik cimnastik alanında Türkiye’yi temsil edecek tek kadın sporcu Nazlı Savranbaşı hedefini finaller olarak açıkladı

  Artistik cimnastikte Türkiye’yi 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda temsil edecek İzmirli tek kadın sporcu Nazlı Savranbaşı, hedefinin tüm aletlerde finale kalmak olduğunu söyledi. Olimpiyatlara az bir süre kaldığını ve heyecanlı olduğunu dile getiren 17 yaşındaki milli cimnastikçi, “Günler git gide azalıyor. Emeklerimizin karşılığını alma zamanı geldi. Sabırsızlıkla Olimpiyat Oyunları’nı bekliyoruz. Tokyo’da 4 alette de yarışacağım. Hedefim 4 alette de all-around finali yapmak. Asimetri aletinde de en iyi şekilde yarışıp final yapmak istiyorum. İnşallah madalya olur, istiyoruz. Herkes gibi benim de hayalim olimpiyat madalyası almak” dedi.

  Artistik cimnastikte turkiyeyi temsil edecek - spor haberleri - son dakika - haberton
  Artistik Cimnastik’Te Türkiye’Yi Temsil Edecek

  “Ablalarımı örnek alarak ben de olimpiyatlara kota aldım”

  Türk cimnastiğinde Göksu Üçtaş Şanlı ve Tutya Yılmaz’dan sonra olimpiyatlara katılacak 3’üncü kadın cimnastikçi olan Nazlı, “Bu beni mutlu ediyor. Ablalarımı örnek alarak ben de olimpiyatlara kota aldım. Arkamdan gelen sporculara, onlar gibi örnek olmak istiyorum. Bu benim için çok büyük mutluluk ve sevinç. Bunun bana artısı olduğunu düşünüyorum. Daha çok gencim. 2024 Paris, 2028 Los Angeles, hatta 2032 olimpiyatlarına da yaşım tutuyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda beni daha fazla göreceksiniz” diye konuştu.

  Genç sporcu, Türkiye Cimnastik Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın katkılarıyla önemli başarılar elde ettiklerini ve son dönemde seslerini daha çok duyurduklarını sözlerine ekledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler