27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaWushu Şampiyonası'nda sporcuların hedefi Avrupa

  Wushu Şampiyonası’nda sporcuların hedefi Avrupa

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Sakarya’da düzenlenen ve 48 ilden 200 kişinin katıldığı Türkiye Wushu Şampiyonası’nda sporcuların hedefi Avrupa.

  Türkiye Gençler ve Büyükler Wushu Şampiyonası’nda Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden 11 sporcu yer alıyor. Bir hafta sürecek turnuvada sporcular, ekim ayında Avrupa’ya gidecek takım kadrosunda yer almak için ter dökecek.

  Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Sakarya’da Türkiye Gençler ve Büyükler Wushu Şampiyonası düzenleniyor. Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleşecek organizasyon 6 Temmuz Çarşamba günü başlıyor. 48 ilden 200 sporcunun katıldığı turnuvaya Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden de 11 kungfu sporcusu katılıyor.

  HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA KATILMAK

  Pandemi önlemlerinin alındığı salonda mindere çıkacak erkek ve kadın sporcular wushu taolu, sanda, light sanda ve tui shou alanlarında mücadele verecek. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı bir hafta sürecek müsabakalarda ter dökecek olan sporculara başarılar diledi.

  14 Temmuz’da sona erecek olan turnuvada dereceye girenler, 2 Ekim’de Bulgaristan’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na gidecek takımın kadrosuna dahil olacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler