TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAile sevdiklerindir, sevdiklerin de ailendir

  Aile sevdiklerindir, sevdiklerin de ailendir

  Haftanın Öne Çıkanları

  İnsanın önceliği her zaman ailesi olmalı kanımca. Aile sevdiklerindir sevdiklerinde ailendir. Ailesinin ve  sevdiklerinin kıymetini bilenlere selam olsun!

  Aile bu dünyadaki en güzel nimetlerden bir tanesi şüphesiz ama ne yazık ki herkes benle hemfikir değil çünkü herkesin ailesi iyi değil yahut herkes ailesiyle beraber hayatı yaşamıyor hayata aynı pencereden bakmıyor bundan dolayı benle aynı düşünceye sahip olmayan insanları da anlıyor ve onlara da saygı duyuyorum.

  Lakin aile dediğimiz kavram gerçekten kişinin hayatında çok etkili olan bir parça olmasıyla beraber kişiye kattıklarıyla da oldukça değerli bir konumda duruyor. Ailenin önemi hakkında yazılmış söylenmiş sayısız söze yazıya ulaşmak çok kolay bu yüzden bu konu üzerinde çok durmayacağım benim anlatmak istediğim asıl şey kişi hayatında öncelikli olarak ailesini düşünmeli ailesi için çalışıp çabalamalı ailesi için bir şeyleri başarmalı ailesi için temiz olmalı temiz kalmalı ailesiyle beraber mücadele etmeli ailesiyle beraber savaşmalı ailesiyle beraber üzülmeli gülmeli ağlamalı yaşamalı kısacası ailesiyle bir bütün olmalı.  

  Aile sevdiklerindir, sevdiklerinde ailendir
  Aile sevdiklerindir, sevdiklerinde ailendir

  Hem ailesi  için yaşayan kişi zaten kendisi içinde yaşamış olur. “Aile kavramını biraz abartmıyor musun?” diyenler elbette var. Bence abartmıyorum günümüz dünyasında görüyoruz ki iyi bir aileye sahip olmak gerçekten herkese nasip olmuyor bu yüzden kıymetini bilmek gerekiyor ailenin.

  Sorunsuz sıkıntısız dertsiz bir aile düşünmek de çok gerçekçi değil insan bunun da bilincinde olmalı ve hayatın gerçek bir parçası olan bu durumu kabullenmeli ve bunları bilip ona göre ailesini sevmeye devam etmeli elbette aile içinde herkes iyi olamaz herkes doğru olamaz aile içinde kötü olanda olacak yanlış olanda olacak çirkin olanda olacak ama bir bütün olarak siyahıyla beyazıyla mavisiyle grisiyle aile bir gökkuşağına benzer hangimiz gökkuşağında sarı ya da başka bir renk var diye gökkuşağını sevmekten vazgeçtik onu izlemeyi bıraktık? Hiçbirimiz.  

  İyiyi güzeli doğruyu kusursuzu herkes arar herkes sever ama asıl marifet çirkini sevebilmek yanlışı eğriyi kusurları sevebilmek. Ha bu arada aile dediğimiz sadece anne baba abi abla kardeş teyze hala amca bebek eş çocuk nene gibi insanlardan oluşan bir topluluk değildir aile bazen bir şehir bazen bir dost bazen bir arkadaş da olabilir!

  Aile sevdiklerindir sevdiklerinde ailendir! Ailesinin ve sevdiklerinin kıymetini bilenlere selam olsun!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler