TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlar24 Ocak Haftası; Mars Oğlak Burcunda 

  24 Ocak Haftası; Mars Oğlak Burcunda 

  Funda Habalı
  Funda Habalıhttps://haberton.com/
  Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  24 Ocak Haftası; Mars Oğlak Burcunda… Mars dürtüsel bir gezegen. Savaş Tanrısı Ares diye boşuna dememişler.

  Freud’a göre toplumun kabul etmediği, mesela cinsellik gibi, saldırganlık gibi, dürtülerimizi bastırırız ve bilinç dışımıza iteriz. Ama bu enerjiler kaybolmazlar. Biz farkında olmadan, alttan alta kararlarımızı, davranışlarımızı etkilerler. Yine Freud’a göre en temel güdü ise cinsellik. 

  Hayatta karşılaştığımız bir çok problemin altında doyuma ulaşmamış dürtüler, bastırılmış arzular yatıyor. Mars’ın enerjisi bu arzularla yakından alakalı. Özellikle savaş zamanlarıyla ilişkilendirilir. Mücadele gücümüzdür. Kadın, erkek ilişkilerinde eril enerjiyi temsil eder. Cinsel dürtüdür. Bunların yanında varolma, hareket etme, adım atma, girişimde bulunma ve yeri geldiğinde elini masaya vurabilme gücüdür. Mars hayat enerjimiz, cesaretimiz.

  Oğlak Burcu ise karmanın lordu, baş öğretmen Satürn tarafından yönetilir. Satürn, disiplin demektir, sorumluluk demektir, emek demektir. Dürtülerimizi kontrol ettiğimiz, enerjimizi çalışıp, çabalamaya harcadığımız, nefsin terbiye edildiği yerdir Oğlak Burcu. Bu nedenle Mars Oğlak Burcu’nda yücelir deriz. Mars Koç ve Akrep Burcu’nu yönetir ama en iyi konumda olduğu yer Oğlak Burcu’dur. 

  Farkettiyseniz, cinselliğin tabulaştırıldığı, yasakların bol olduğu ülkelerde şiddet, tecavüz gibi vakalar daha sık görülüyor. Bilinç dışına itilmiş bastırılmış bu enerjiler tetiklendiğinde, saldırganlık şeklinde dışa vuruluyor. 

  Mars Oğlak enerjisine ülkece çok ihtiyacımız var. Dürtüsellik almış başını gidiyor. İnsanlar akıllarıyla değil, hayvani dürtüleriyle hareket ediyorlar ve biz buna her gün şahit oluyoruz. İstisnasız her gün!. 

  Mars Oğlak hayat enerjisinin olumlu bir şekilde kullanılması ile ilgili. İşimizde, gücümüzde olmak. Üretmek. Öncülük etmek, yeni girişimlerde bulunmak, cesaretle hedeflerimiz doğrultusunda adım atmak, sorumluluk almak. Bence en önemlisi sorumluluk almak. İlk önce kendi hayatının sorumluluğunu almak. 

  Harekette, bereket vardır derler. İşte Mars Oğlak tam da bu sözle ifade edilebilir. Mars’ın dürtüselliğini kontrol edebildiğimizde hayattaki bir çok sorunun çözüldüğüne şahit oluruz. Mars bir doğum haritasında zor bir pozisyonda ise hayatta bir çok zorlukla karşılaşırız. 

  Mars Oğlak terbiye edilmiş nefstir. Oğlak sabrı ile Mars’ın, saldırganlığını, dürtüselliğini terbiye eder. Çalışkan, girişimci, hedefleri uğruna adım atmaktan korkmayan insanlardır Mars’ı Oğlak Burcu’nda olanlar. Kendinize Mars’ı Oğlakta olan arkadaşlar edinin. Güvenilir. Sırdaş. Çalışkan. Biraz kibirli olabilirler ama o da nazar boncuğu olsun artık. 

  Merkür Oğlak Burcu’nda gerilemeye devam ediyor

  26 Ocak’ta Merkür Oğlak Burcu’nda geri hareketine devam ediyor. Merkür’ün Kova Burcu’ndaki retrosu internet kesintilerine, teknoloji ile konularda sıkıntılara sebep olmuş olabilir. 26 Ocak itibariyle Merkür Oğlak Burcu’na geçiyor. 

  Oğlak Burcu’nu Satürn yönettiği için, bu burç kurumsal, hiyerarşik yapılarla, kanun ve kurallarla, resmi kuruluşlarla alakalıdır. Devlet, devletin başındakiler, ülkenin önde gelen isimleri, liderleri de Oğlak’la ilgilidir. İş dünyasını ilgilendiren eski bazı düzenlenlerin değişimini öngören kanun tasarıları çıkabilir. 

  Merkür Oğlak Burcu’ndaki seyrinde eski konular ile alakalı yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Mesela, geçmişte tartışılmış ama bir sonuca varmamış konular yeni düzenlemelerle tekrar ele alınabilir. Kariyerinizde mesela sürüncemede kalan bir olay varsa Merkür Oğlak seyrinde sonuçlanabilir. 

  Eskiden kalan olayları tamamlamak dışında, yeni bir şeyleri başlatmak açısından Merkür retro dönemleri pek tavsiye edilmez. Merkür retrosu 5 Şubat’ta bitiyor ama iki hafta kadar gölgeli günleri devam edecektir. Yani eski gücüne kavuşması Şubat ortasını bulur. Bu süre zarfında aciliyeti yoksa sözleşme imzalamamanız önerilir. Aciliyeti varsa, alanında uzman başka bir kişinin sözleşmeye göz atmasında fayda var. Özelikle 29 Ocak civarı, Merkür, Pluto kavuşumuna dikkat ediniz. Pluto manipülasyon demek. Sözleşmelerin bu tarih civarı daha bir özenle okunması fayda sağlayacaktır. 

  Venüs Retrosu Bitiyor

  29 Ocak’ta Venüs nihayet düz seyrine başlıyor. Venüs ilişkiler, aşk gezegeni olarak bilinse de parayı, maddi kaynakları ve bizim parayla ilişkimizi de gösterir. Venüs retrosu esnasında güven duygumuzun maddiyatla ilişkisini düşünmüş olabiliriz. Kime, neden değer verdiğimizi gözden geçirmiş olabiliriz. Umarım bu süreç bazı konuların aydınlanması açısından faydalı olmuştur, 

  Farkındaysanız 2022’nin Ocak ayının son haftasına geldik. Zaman ne kadar çabuk geçiyor. Eskiden de böylemiydi, sonradan mı böyle hissetmeye başladık bilemem. Ama bildiğim bir şey varsa hayatın ertelenemeyecek kadar kısa olduğu.

  Retrolarla dolu bir yıldayız. Hele Merkür her yıl üç kere retro yapıyor. Retro sonrası gölgeli dönemlere de riskli diyoruz. Merkür retrosu bitiyor başka bir göksel kombinasyon başlıyor. Aman dur onu yapma, bunu yapma, onun için bekle, bunun için bekle derken bir bakmışız seneler devrilmiş. Siz siz olun hayatınızı ertelemeyin. Evet sözleşmeleri daha dikkatli okuyun, hele hele ülkemizde, ama bunu zaten her zaman yapın, sadece Merkür retrosunda değil. 

  Bir çok başarılı firma Merkür retrosunda kurulmuştur. Kişinin haritasıdır önemli olan. Her şey vaktini bekler, ne gül vaktinden önce açar, ne güneş vaktinden erken doğar demiş Mevlana. Eğer siz hazırsanız, eminseniz, hayat da yolunuzu açmışsa yürüyün, Merkür retro olsa bile.

  Herkese iyi haftalar,

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler