TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlarİkizler Dolunayı ve Oğlak Burcu'nda Venüs Retrosu!

  İkizler Dolunayı ve Oğlak Burcu’nda Venüs Retrosu!

  Avatar of funda habalı
  Funda Habalıhttps://haberton.com/
  Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  20 Aralık Haftası, İkizler Dolunayı ve Oğlak Burcu’nda Venüs Retrosu! Haftaya İkizler Dolunay’ı ile giriş yapıyoruz. Etkisini tüm hafta hissedeceğiz.

  Dolunay’ın yanında menüde Venüs retrosu da var. Geçen hafta Venüs, Nam-ı Diğer Zühre’yi tanıttık. Venüs, Pluto Kavuşumu için ise kıskançlık krizleri ve paranın değer kaybı diyerek başlık attık. Maalesef, hadi hayırlısı desek de, gökyüzündeki bu görünüm pek hayra yorulmuyor.

  İkizler Dolunay’ı ile başlayalım. 19 Aralık Pazar günü yılın son Dolunay’ı İkizler Burcu’nda gerçekleşti. Bu burcun temsil ettiği konular ön plana çıkıyor. Peki nedir bunlar? İletişim, ilk ve orta öğrenim, yakın akrabalarımız, yakın çevremiz, kardeşlerimiz, sözleşmeler, ticaret, alım, satım, kısa seyahatler ve ulaşım.

  Dolunay, Kova Burcu’ndaki Jüpiter’e 120’lik bir açı yapıyor. Jüpiter’den, bolluk, bereket ve şansın gezegeninden tam destek var yani. Haberleşme trafiği artıyor. Sosyalleşmek, kendimizi ifade etmek, yeni şeyler öğrenmek, anlaşılmak için güzel günler.

  Özellikle Kova, Terazi, Aslan ve Koç burcunun son derecelerinde gezegenleri olanlar bu Dolunay’dan olumlu etkiler alabilirler.

  İkizler Burcu değişken bir burç, hava elementi. Merkür tarafından yönetiliyor ve Merkür gökyüzünde Oğlak burcunda. Aynı zamanda, Pluto kavuşumlu, Venüs retro’ya giriyor bu burçta. Venüs Oğlak burcunda değerini kaybeder.

  Venüs neydi? Aşk, ilişkiler, maddi değerler, kendimize verdiğimiz değer. Venüs’ün Oğlak’ta retro hareketine geçmesini fakirleşmek olarak özetleyebiliriz. Pluto’da bize piyasalarda manipülasyonlara dikkat diyor.

  Venüs, Pluto kavuşumu Dolunay’a 150’lik açı yapıyor. Kriz açısı. Ani, beklenmeyen olaylar demek. Finansal arenada değişken, sert etkiler görülebilir. Medya’da sık sık bu tarz haberlerle yüzleşebiliriz.

  Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşır, dişil ve eril enerjinin karşı karşıya gelmesi. Bir şeylerin farkına varmak, yeni bilgilerin ışığıyla karar vermekle ilgili.

  Dolunay anın haritasında 7.evi aydınlatıyor. Venüs sadece para ile ilgili değil tabiki. İlişkiler de payını alacak gibi gözüküyor bu göksel konumdan.

  Venüs haz duygusudur, hayattan keyif alabilmektir. Venüs zaten Oğlak Burcu’da zarar gördüğü bir Burç’ta. Bunun yanında Pluto’yla kavuşumu, retro olması çok tatsız bir sürecin başlangıcı. Hayatın tadı, tuzu yok deriz ya, işte öyle bir şey.

  İlişki içindeki yerimizi, bir Allahın kulunun bizi sevip sevmediğini, kendi değerimizi, hayatı sorgulayabiliriz. Pluto geri dönüşü olmayan dönüşüm demek. Yaralı ceylan Venüs, Ocak sonuna kadar kendi içine dönüp, kendi değerini fark ederse, seneye yeni, tertemiz bir sayfa açarak yoluna devam edebilir.

  Dolunay esnasında Yay Burcu yükseliyor. Mars da Yay’da seyir halinde olduğu için inançlarda, düşüncelerde fanatiklik görülebilir. Fikir ayrılıkları yüzünden gerginlikler çıkabilir. Mars, Güney Ay Düğümü tarafında, geçmişten gelen husumetler tekrar alevlenebilir.

  Değişken koşullara uyum sağlayabilmek, esnek olabilmek, başka başka pencerelerden de hayata bakabilmek, kendimizi karşımızdakinin yerine koyabilmek bu süreçte hayatımızı kolaylaştıracaktır.

  Venüs Retrosu ve İkizler Dolunay’ı için geçen haftanın yazısını da okumanızı da tavsiye ederim. 

  Yılın son Satürn, Uranüs karesi

  Yılın son Dolunay’ından sonra, yılın son Satürn, Uranüs karesini 24 Aralık’ta yaşıyacağız. Satürn geleneksel olanı temsil eder. Uranüs ise asi, devrimlerin gezegeni. Yenilikçi, ilerici. Eski, işlevsiz olanı yıkmak, yerine yeni bir düzen getirmekle alakalı bu kare.

  Satürn Oğlak Burcu’nun yöneticisi. Şimdi hatırlayalım, Venüs, Pluto kavuşumu neredeydi? Oğlak’ta. Peki Dolunay’ın yöneticisi Merkür neredeydi? Yine Oğlak’ta. Ekonomik anlamda artık işlemeyen, bize fayda sağlamayan yapılar, tutumlar yıkılabilir. Pluto, geri dönüşümü olmayan yıkım demek dedik. Yıkımla, ölümle dönüştüren bir gezegen. Geleneksel olanı yıkmak için bazen önce isyan etmek, bu gidiş, gidiş değil, yeter artık demek gerekir. Satürn, Uranüs karesi de işte burada devreye giriyor.

  İlişkilerde de durum çok farklı değil. Bize kendimizi değersiz hissettiren, içerisinde, gelişmediğimiz, büyümediğimiz, ihtiyacımız olan sevgiyi, sıcaklığı bir türlü alamadığımız ilişkilerin yıkım vakti. İlişki takıntılı mı? Sağlıksız bir bağımlılık mı var? Tutkuyu yıllarca, sevgiyle mi karıştırmışız?. O zaman, artık kendimizi seçme zamanı. Bize iyi gelmeyen bu ilişkiyi belki de bitirmek zamanı. öğrenebileceğimiz bütün dersleri öğrenip, yeni bir sayfa açma zamanı.

  Mars, Yay Burcu’ndaki seyrinde, 30 Aralık civarı, 4 Aralık Güneş tutulmasını tetikliyor. Bu tutulma ülkemizin 6.evinde gerçekleşti. Halk sağlığı, sağlık çalışanları, işçiler, aynı zamanda ordudaki hareketlenmeyi temsil ediyor bu ev. Önümüzdeki hafta daha 30 Aralık değil ama tutulmayı tetiklemeden önce 26 Aralık’ta Mars, Antares sabit yıldızı ile kavuşuyor.

  Antares Batının gözcüsü. Samanyolu’ndaki en parlak, en kırmızı renkli olan yıldızlardan. Eskiden Mars’la karıştırırlarmış onu. Antares bir savaş yıldızı. Şimdi Mars Antares’le kavuştu diye savaş çıkacak demek değil bu hemen. Ama gökyüzünde Satürn, Uranüs karesi de etkin olduğu için gergin bir enerji.

  Orduda hareketlenme olabilir. Mars Yay Burcu’nda seyrettiği için uluslararası ilişkilerde gerginlik olabilir. Üniversitelerde gerginlikler yaşanabilir. Sağlık çalışanları, işçiler, memurlar seslerini duyurmak isteyebilir. Mars, ateşli hastalıkları da temsil ettiği için, ateşli hastalıklarda artış görülebilir. Vaka sayıları artabilir. Zaten tüm Dünya’da artıyor. Türkiye de yakında bu artıştan nasibini alabilir. Mars mitolojide savaş tanrısı Ares ve savaş yıldızı Anteres’le kavuşuyor. Çok da sakin zamanlar beklememek lazım.

  Jüpiter’in desteği, Yay burcunun yükselmesi ve yıl sonunda Jüpiter’in Balık Burcu’na geçecek olması, hayatı olduğu gibi kabul etmenin, yaşanan olayların manevi boyutunu görmenin bizi şifalandıracağını gösteriyor. Merkür de Oğlak Burcu’nda unutmayalım, gerçekçi olmak, beklentilerimizi yüksek tutmamak fayda sağlayacaktır. 

  Herkese iyi haftalar,

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler