TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİş İnsanları Yenimahalle'de buluştu

  İş İnsanları Yenimahalle’de buluştu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İş İnsanları Yenimahalle’de buluştu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, TÜSİAV üyeleri ile bir araya geldi.

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve iş insanları ile bir araya geldi. Yaşar, her yıl geleneksel olarak düzenlenen hamsi günü etkinliğinde, iş insanlarının sektörde yaşadığı sıkıntıları dinledi.

  Belediye VIP Salonu’nda düzenlenen yemeğe; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV)Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ve yönetimi, OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Süleyman Ekinci, İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Kurt, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal,çok sayıda sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve iş insanları katıldı.

  İş i̇nsanları yenimahalle'de buluştu
  İş İnsanları Yenimahalle’de buluştu

  Yaşar, “STK’lar demokrasinin vazgeçilmezidir”

  50’ye yakın iş insanı ve STK yöneticisinin katıldığı etkinlikte konuşan Yaşar, “Sivil toplum örgütlerinin her ülke için büyük değeri vardır. Demokrasi ile idare edilen ülkelerde STK’lara büyük önem verilir. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru siyasi partiler olsa da demokrasiyi güçlendirmek STK’ların görevidir. Kuruluş amacına hizmet eden, eleştiri hakkını kullanan ve siyasetçiyi yanlış yaptığı zaman uyaran sivil toplum kuruluşları ülkenin gelişmesine katkı sunmaktadır. 13 yıldır sivil toplum kuruluşlarına ve hemşeri derneklerine yetkimiz dahilinde tam destek veriyoruz. Bir ülkede STK ve iş insanları ne kadar güçlü olursa ekonomi ve sosyal yapı da o kadar güçlü olur” dedi.

  Sarıtoprak,“Fethi Başkan sivil toplum dostudur”

  Etkinlik sonunda TÜSİAV Platformu üyeleri Başkan Yaşar’a hediyelerini sundu. TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, “Fethi Başkan göreve geldiği günden bu yana sivil toplum kuruluşlarına, sanayici ve iş insanlarına tam destek veriyor. 20 yıldır çeşitli platformlarda bu ülkeye hizmet eden insanlara Sivil Toplum Dostu ödülü veriyoruz. Bu ödülü belediye başkanlığı yaptığı dönemden bu yana Fethi Yaşar’a takdim ediyoruz. Derneklere ve STK’lara yaptığı desteklerden ve sunduğu katkıdan ötürü Fethi Başkan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi her sıkıntılı süreçte derneklerin ve vakıfların yanında olmuş bir belediye başkanıdır” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler