TRY - Türk Lirası
EUR
14,0637
USD
12,4253
GBP
16,5785
CNY
1,9436
10.9 C
Ankara
12.7 C
İstanbul
18 C
İzmir
27 Kasım 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSanayinin Ustalarına Vefa Ödülleri Töreni'nde babalara vefa

  Sanayinin Ustalarına Vefa Ödülleri Töreni’nde babalara vefa

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başkent sanayisinin kalbi OSTİM’de düzenlenen “Sanayinin Ustalarına Vefa Ödülleri Töreni”nde, ORSİAD’ın sanayici üyeleri, izlerinden gittikleri sanayici babalarına vefa ödülü verdi.

  Sanayici babaların ve çocukların buluşması görülmeye değerdi.

  Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV), OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ve OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD) iş birliğinde OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Sanayinin Ustalarına Vefa Ödülleri Töreni”, duygu yüklü anlara sahne oldu. ASO Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, kurum ve kuruluş temsilcileri ile bölgedeki sanayicileri buluşturan törende, ömrünü üreterek ve sanayiye yeni isimler kazandırarak geçiren sanayicilere vefa ödülleri takdim edildi.

  Genç Sanayicilerden Babalarına…

  Törenin en anlamlı bölümlerinden biri ise ORSİAD üyesi olan 2. veya 3. kuşak sanayicilerin, ilk ustaları olan sanayici babalarına vefa ödüllerini takdim ettikleri andı. ORSİAD Başkan Yardımcısı Burcu Erdoğan Kaya babası Ekrem Erdoğan’a, ORSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’nden A.Uğur Erzurum babası Halil Erzurum’a, Talip Işık babası Sadettin Işık’a ve A.Aybars Göztepe babası İrfan Göztepe’ye ellerini öperek plaketlerini takdim etti. Babalar ve onların izinden giden çocukları gurur mutluluk ve heyecanı bir arada yaşadı. ORSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bilal Güneş’in, derneğin önceki başkanlardan Özcan Ülgener’e vefa ödülünü verdiği törende ORSİAD Başkanı Levent Çamur da, ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in elinden “Ankara Sanayisinin Çınarları” plaketini aldı.

  “Ustalarımızın Öğüdü Emirdir”

  Başkan Çamur törende yaptığı konuşmada yeni nesil sanayiciler olarak ustalarının, sanayinin çınarlarının izinden gittiklerini, onların öğütlerini talimat olarak kabul ettiklerini söyledi. “Sanayinin bacasını tüttürmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Çamur, bir yandan değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydururken, diğer yandan sanayinin geleneklerine sıkı sıkıya bağlı kalacaklarının altını çizdi. Başkan Levent Çamur, sözlerini şöyle sürdürdü:“Bugünkü tören de Ankara sanayisine yön veren ustalarımıza, sanayici büyüklerimize, babalarımıza, ağabeylerimize verdiğimiz değerin, onların izinden gittiğimizin, onlara duyduğumuz vefanın bir hatırlatması. Hepsine hem bizler hem ülkemiz çok şey borçlu…”  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler