TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
20 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlar7 Ekim Venüs Yay'da ve haftaya kısa bir bakış

  7 Ekim Venüs Yay’da ve haftaya kısa bir bakış

  Avatar of funda habalı
  Funda Habalıhttps://haberton.com/
  Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yeni Ay, ilişkilerden yana sınavlar

  Ekim Ayı ayın 6’sında, Terazi burcunda, zorlayıcı bir Yeni Ayla başladı. Güneş, Mars kavuşumlu bu yeni Ay yoğun enerjileri ortaya çıkartır. Gökyüzünde Terazi vurgusu bir süredir devam ediyor. Terazi burcunun yöneticisi Venüs ise Akrepte zararlı bir konumdaydı. İlişkiler ve ortaklıklardan yana sınavlar veriyoruz.

  Merkür Retrosuyla bir süredir hasır altı edilmiş sorunlarla yüzleşiyoruz. Son olarak yeni Ayla birlikte eteğimizdeki bütün taşları dökeceğiz. Güç savaşları, gerginlikler, kavga, dövüş, ilişkide gizli kapaklı olayların ortaya çıkması derken dedik ki, Terazi burcu temasına dikkat edin. Peki ne ister Terazi bizden?

  Diplomatik davranmamızı, adil olmamızı, kendimizi başkasının yerine koyabilmeyi, söylemek istediklerimizi açık ve nazik bir şekilde söylememizi. ve hayata geniş bir çerçeveden bakmamızı. Hatta hiç çerçeve olmasa bence en güzeli ama şimdilik çerçeveyi genişletsek o da yeter.

  İlişkileri sorguladığımız bir süreçten geçiyoruz.

  Sorularımız: Bu ilişkide ben ne öğrenebilirim? Niye karşımdaki kişiyi hayatıma çektim? Neden hep aynı sorunları yaşıyorum, ben neyi görmüyorum?. Unutmayalım ilişkide bulunduğumuz kişiler karşımıza tesadüfen çıkmazlar. Annemiz, babamız, kardeşimiz, sevgilimiz, eşimiz, ortaklarımız, müdürümüz, arkadaşlarımız, hepsi ama hepsinde bir parçamız gizlidir. Onlar bize bu parçayı gösterir.

  Ruhun evrimi için muhteşem bir araçtır ilişkiler. Bize düşen hayatın dilini çözmek için bakmak ve baktığımız görmeyi öğrenmektir. Sorunlardan kaçmak yerine onlarla yüzleşelim, dinleyelim bakalım bize ne anlatmak istiyorlar?

  Venüs Yay’da

  Akrep burcunun derin, yer yer karanlık sularından 7 Ekimde Venüs, Yay burcuna geçiyor. Venüs ilişkileri, aşkı temsil eder. Sevgiyi yaşayış şeklimiz, sevgi dilimizdir, en önemlisi bulunduğu yere uyum ve ahenk getirmek ister.

  Yay burcu ise idealisttir. Neşeli, maceracı, eğlenceli, hevesli ve gezgin. İyimser, esprili. Ne muhteşemdir hayatla dans edebilmek, yaşamı doya doya yaşayabilmek, sorunlara geniş açıdan bakıp, gülümseyebilmek, der Yay. İnançlar, din, felsefe, yüksek eğitim, farklı kültürler, Yay burcunun konularıdır. Kötü açılarda, inançlarla ilgili fanatiklik de verir.

  Hayat başımıza gelenlerden ziyade ona nasıl tepki verdiğimizdir der bilgeler. Ölümden başka her şeye çare vardır. Ölümü de yeterince anlamadığımızdan zaten çare ararız. Yay burcu işte hayata iyimser bakmakla, neşeli olmakla, bütünü anlamakla alakalıdır. Venüs Yay burcunda keyif almak ister.

  Hayat başımıza gelenlerden ziyade ona nasıl tepki verdiğimizdir der bilgeler. Venüs yay’da
  Hayat başımıza gelenlerden ziyade ona nasıl tepki verdiğimizdir der bilgeler. Venüs Yay’da

  Sizin hiç espri ile zaaflarınızı size gösteren arkadaşınız oldu mu? Benim oldu. Bir yandan müthiş bir farkındalık yaşarken, bir yandan da kahkahayla yaşadığımız sorunları konuştuk. Bir baktık ki pireyi deve yapmışız. Değişik bir açıdan baktığımızda sorun sandığımız aslında çözümmüş. Hayat hep drama olacak değil ya.

  Bırakın hayat olması gerektiği gibi aksın, bu akıştan keyif alın, görmeniz gerekene odaklanın. Öğrenin, gelişin. Yay burcu yüksek öğrenimdir. Hayat bilgisinden daha yüksek bir öğrenim de ben düşünemiyorum. Anneniz hastanede yatarken kahkaha atın demiyorum ama çoğu sorunumuz bu hayatta gözümüzde büyüttüğümüz kadar değildir, bizim yaklaşımımızdır onu büyüten. Sorunlar karşısında ah vah edip karalar da bağlayabiliriz.

  Elimizden ne geliyor onu araştırıp, coşkuyla işe de koyulabiliriz. Seçim bizim.

  Venüs haz duymaktır.

  Venüs Yay sürecinde yeni şeyler öğrenmek, gezmek, farklı kültürleri, inançları tanımak bize büyük bir haz verir. Bizden çok farklı düşünen, olaylara farklı bakan, farklı kökleri olan kişilerle konuşmayı, arkadaşlık etmeyi deneyebiliriz.

  İlişkilerde daha özgür olmak isteyebiliriz. Kim bilir Terazi Yeni Ayı ile tüm o ağır taşlar eteğimizden döküldükten sonra belki çok daha özgür ve hafiflemiş hissederiz. Hayata daha iyimser bakıp, keyif alabiliriz. Bir yandan ilişki kurmaya çok hevesliyken, bir yandan özgür olmak için, bağlanmaktan da kaçabiliriz. Böyle bir çelişki de yaratır Venüs Yay.

  Venüs Yay seyrinde Jüpiter tarafından yönetilecek. Hani dedik ya geniş bir çerçeveden bakalım olaylara, işte Yay burcu bununla alakalıdır. Yöneticisi Jüpiter bir süredir Retro Merkürle çok uyumlu bir açıda. Bize yavaşla, geri çekil ve bütünü gör diyor. Merkür Terazide retro olduğu için, özellikle ilişkiler alanında.

  8 Ekim: 2 yıllık Güneş Mars döngüsü başlıyor

  8 Ekimde Güneş Mars kavuşumu Terazide kesinleşiyor. Bu kavuşum iki yıllık yeni bir döngüyü başlatıyor. Güneş de, Mars da astrolojide eril enerjilerdir. Motivasyonla, mücadele ile alakalıdır. Kavuşumları bizi harekete geçirir. Kavuştukları alanla ilgili konular hayatta vurgulanır.

  Bundan önceki kavuşum Başak burcundaydı ve sağlık konuları gündemimizdeydi. Tahmin ediyorum hepinizin dikkatini çekmiştir. Önümüzdeki iki yıl boyunca ilişkiler, ortaklıklar, mahkemeler ve adalet ile ilgili konular gündemimizi daha fazla meşgul edecek gibi gözüküyor.

  Mars Güneş kavuşumu bize harekete geçmek için motivasyon verse de, kazalara, kas yaralanmalarına, ateşli hastalıklara ve gerginliklere dikkat etmekte fayda var. Bu olaylar beklenmedik bir şekilde gelişebilir.

  9,10 Ekim Güneş, Mars, Retro Merkür kavuşumu

  Gizli kapaklı olayların ortaya çıkması. Edindiğimiz yeni bilgilerle yaşayacağımız aydınlanmaya işaret edebilir bu kombinasyon. Belki bazı ilişkiler bu yeni bilgiler ışığında bitebilir. Böyle bir şey olsa dahi uzun vadede hayrınıza olduğunu bilin.

  Her şer de hayır vardır diye boşuna dememişler, çok uzun bir geçmişin hayat tecrübesi var bu cümlede. Belki ortaya çıkan gerçekler bizi öfkelendirecek. Yine de dilimize hakim olalım. Ne demiş atalarımız: “Dil yarası, kılıç yarasından keskindir.”.

  Terazi vurgusu neydi: Sorunlar karşısında diplomasiyi kullan, söyleyebileceğin her şeyi nazik bir şekilde de söyleyebilirsin. Gerçi öfke sırasında ne yalan söyleyeyim çok zor bir şey bu söylediğimi yapabilmek. Siz yine de deneyin.

  Eski sevgililer, arkadaşlar geri dönebilir, veya eski ilişkilerle ilgili hesaplaşmalar, kadersel olaylar ve karşılaşmalar yaşayabiliriz. Eğer ilkokul arkadaşınızla sokakta birden karşılaşırsanız şaşırmayın. Sonbahara yakışır, güz hüznü de kalbinizi kaplayabilir bu dönemde, biraz melankoli…

  Hepinize iyi haftalar..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler