15.5 C
Ankara
20.6 C
İstanbul
20 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer

  YAZAR

  Tugay Karayel

  Kocaeli Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler 3. sınıf öğrencisi. Tarih, felsefe ve güncel olaylar hakkında yazmayı seviyor.
  7 İÇERİK

  Erasmus hibelerine haksız kesinti!

  Üniversitelerimizi ve devletimizi seviyoruz ve bizlere hakkımız olanı teslim edeceklerine de sonuna kadar güvenerek bir an önce bu haksızlığı gidermelerini kendilerinden talep ediyoruz.

  Erasmus+ nedir?

  Erasmus+ Nedir? Erasmus Nasıl Yapılır? Bu yazımda sıkça sorulan "Erasmus+ nedir?" sorusunu cevaplayacağım. Merhaba değerli okuyucu. Her hafta olduğu gibi bu hafta da...

  Hayatın bir olay örgüsü var mıdır ?

  Sizce özgür irade diye bir şey var mı? Eğer varsa bunu nasıl kanıtlarsınız? Peki ya özgür iradeden kastınız nedir? İstediğiniz bir şeyi yapmaya karar verebilme yeteneği mi? Peki öyleyse o şeyi neden istediğinizi bana açıklar mısınız?

  Üniversitede başarılı olma rehberi

  Üniversite size akademik olarak da sosyal olarak da pek çok şey öğretmeye hazır. Siz de öğrenmeye hazır olun ve sorumluluklarınızı yerine getirin. Yaratıcı ve özgün olun. Hepiniz üniversitenin uçsuz bucaksız imkanlarına hoş geldiniz ! Her şeyden ama her şeyden önemlisi, tadını çıkarın !

  Fanatizm nedir?

  Muhtemelen herhangi bir futbol takımının fanatiğine takımını ne kadar çok sevdiğini sorduğunuzda size iyi günde de kötü günde de takımını desteklediğini, diğer takımların taraftarı gibi iyi gün taraftarı olmadığını söyleyecektir. Fakat işin ilginci, bütün takımların taraftarlarının aynı inanca ve aynı hikayelere sahip olmalarına rağmen, kendi takımlarını tartışmasız en temiz, en şerefli ve en şanlı olarak görmeleridir.

  İngilizce öğrenmenin 5 etkili yolu

  Anadilinizi nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Peki ya ne zaman? Herkes gibi siz de anadilinizi bebekken öğrenmeye başladınız. Peki ama nasıl? Ufacık ellerinize kağıt kalem alarak gramer mi çalışıyordunuz?

  Mavi gezegeni kaybediyoruz!

  Dünya olağanüstü günler geçirirken, biz “kendi dünyamızda” kaybolamayız. DOĞA İÇİN, DOĞAN İÇİN HAREKETE GEÇ!

  Güncel Haberler