TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' denetimi

  ‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ denetimi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanlığı 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla trafik güvenliği konusunda halkı bilinçlendirmek için çalışma başlattı. Avcılar’da  bakanlık genelgesi doğrultusunda, ‘yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ denetimi yapıldı.

  Bakanlık tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede bugün saat 11.00’de eş zamanlı olarak ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla çalışma yapıldı. Avcılar’daki Namık Kemal Caddesi üzerindeki çalışmaya Kaymakam Kemal İnan ve Emniyet Müdürü Murat Çakır da katılarak, yayalara broşür dağıtırken, yaya geçitlerinde önceliğin her zaman yayalara ait olduğunu hatırlattı.

  Yayalar icin 5 adimda guvenli trafik denetimi 1 - yerel haberler - haberton
  ‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ denetimi

  Yayalardan öncelikle yaya yolu ve geçidini kullanmaları istenirken karanlıkta açık renk elbise giyilmesi veya ışık taşınması, trafik lambalarına uyulması, geçiş sırasında sadece yola odaklanılmasını öğütleyen broşürler dağıtıldı.

  Avcılar’daki polislerin sürdürdüğü uygulama sırasında bir kadın, yaya geçidini kullanırken bir araç sürücüsünün üzerine doğru gelmesine tepki gösterdi.

  Yayalar, motorlu araç sürücülerinin genellikle yaya geçişlerinde kendilerine öncelik tanıdığını, ancak, bazı sürücülerin ise önceliğin kendilerinde olduğunu düşünerek durmadıklarını söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler