TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTuzla'da ihtiyaç sahiplerine 12 milyon TL yardım

  Tuzla’da ihtiyaç sahiplerine 12 milyon TL yardım

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ramazan Ayı boyunca Tuzla’da ihtiyaç sahiplerine 12 milyon TL yardım yapıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından Ramazan ayının ilk günü dijital sadaka taşı modeliyle, ‘Evden eve iyilik, komşudan komşuya dayanışma’ projesini hayata geçirdi.

  Tuzla Belediyesi, Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve birlik, beraberlik ayı olması sebebiyle ilçe genelinde yardımlaşma seferberliği başlattı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın bizzat yürüttüğü çalışmalar kapsamında Gönül Elleri Çarşısı aracılığı ile Tuzla’da evlerine girilmedik ihtiyaç sahibi aile kalmadı. Bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Ramazan ayı başlamadan önce, Tuzla’da takibi yapılan ailelere yemek kartı dağıtımını tamamladı. Ramazan ayı içerisinde ise takipleri yapılan ailelere, gıda kolisi, gıda çeki, kıyafet çeki, bayramlık kıyafet, oyuncak gibi malzemeleri dağıttı. Bağışçıların destekleri ile Tuzla’da 12 milyon lira değerinde yardım dağıtımı yapıldı.

  “DİJİTAL SADAKA TAŞI MODELİ İLE YARDIMLAŞMA KAMPANYASI”

  Tuzlada ihtiyac sahiplerine 12 milyon tl yardim 1 - yerel haberler - haberton
  Tuzla’da ihtiyaç sahiplerine 12 milyon TL yardım

  Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, maddi ve manevi yardımlaşmanın en çok arttığı ay olan Ramazan ayında özel bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. ‘Evden Eve İyilik’ ismiyle başlatılan komşudan komşuya dayanışma hareketinde, Tuzla sınırlarında oturan vatandaşlar, evdeneveiyilik.com web sitesi üzerinden, ihtiyaç sahibi komşuları için; gıda kolisi, ev mobilyası, elektronik eşya, beyaz eşya, kıyafet ve oyuncak bağışı yapmaları sağlandı. Komşudan komşuya başlatılan bu dayanışma harekatı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, koordinasyonuyla bağış yapılan komşuların evlerine teslim edildi.

  4 BİN GENÇ İSTANBUL’DA SOKAK SOKAK İYİLİK DAĞITIYOR

  İyilik Şampiyonası’nda 4 bin genç kurduğu bin takım ile her hafta tanımlı görevlerde yarışıyor. Haftalık olarak ilan edilen görevleri yerine getiren gençler, gösterdikleri performans doğrultusunda puanlar alıyor. Bu kapsamda ilk görev olan ‘Gülümseten Fotoğraf’ yarışmasında bir hafta gibi kısa bir sürede 300 bin fotoğraf çekildi. İkincisi “Gülümseten Kutu” görevinde içerisinde çocuk oyuncağı, kıyafet ve çeşitli hediyelerden oluşan 2200 koli ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarıyla buluşturuluyor.

  Tuzlada ihtiyac sahiplerine 12 milyon tl yardim 2 - yerel haberler - haberton
  Tuzla’da ihtiyaç sahiplerine 12 milyon TL yardım

  Üçüncü görevde ise ülkemizde bulunan yabancı turistlere 23 Nisan’ı anlatan kitaplardan oluşan bir seti kendi ülkelerinde bir çocuğa hediye etmeleri istendi. Dördüncü hafta verilen görev ise Ramazan Bayramı’nda Toplu Mesaj yerine birebir bayramlaşma çalışması oldu. 3 ay sürecek yarışmada en çok puanı alan takımlar birincilik ödülünü almaya hak kazanacaklar. Kazanılan her puan sonrasında dereceye giren takımların yarışmacıları yurt dışı seyahatleri başta olmak üzere yüzlerce farklı ödülden yararlanabilecekler.

  STK VE ÜNİVERSİTELER İLE YARDIM ORGANİZASYONLARI

  Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşı, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yapıldı. Üniversite öğrencilerinin kendi harçlıkları ile aldıkları temel gıda malzemeleri, takipleri yapılan ailelere tek tek dağıtıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler