26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanUğur Mumcu'nun gösterdiği yoldan ayrılmayacağız

  Uğur Mumcu’nun gösterdiği yoldan ayrılmayacağız

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Belediyesi olarak her zaman Uğur Mumcu’nun gösterdiği yoldan ayrılmadan, anısını yaşatacağız dedi. 

  Ankara’da 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde otomobiline konulan bombanın infilak ettirilmesi sonucu öldürülen Uğur Mumcu, ölüm yıl dönümünde anıldı. Beşiktaş Belediye Başkan Rıza Akpolat ve meslektaşları Fikret Bila, Murat Yetkin, Murat Ağırel, Deniz Zeyrek ve kızı Özge Mumcu da bir yazı kaleme alarak Uğur Mumcu’yu andı.

  UĞUR MUMCU: BENİ KURŞUNLA ÖLDÜREMEZLER ANCAK BOMBAYLA ÖLDÜRÜRLER

  Uğur Mumcu ile Milliyet gazetesinde beraber çalışan Fikret Bila, Mumcu’nun başına gelecekleri söylediğini dile getirerek aralarında geçen bir diyalogu şu şekilde anlattı:

   “Bak Fikret” demişti: 

   “Bana gelen tehdidin haddi hesabı yok. Bu devletin beni koruyacağı da yok. Onun için böyle geziyorum. Onun için poligona gidiyorum. Ama beni kurşunla vurmazlar. Silah kullandığımı ve çelik yelek giydiğimi biliyorlar. Beni bombayla öldürürler. “Allah korusun abi, o ne biçim laf” diyebilmiştim. Ve Uğur Mumcu’nun nasıl öldürüleceğine ilişkin öngörüsü de doğru çıkmıştı.” dedi.

  “O GÜN DOĞAN ÇOCUK, BUGÜN 28 YAŞINDA BİR GENÇ OLDU”

  Mumcu’nun kızı Özge Mumcu Aybars da babasının ardından geçen 28 yılı şu sözlerle dile getirdi:

  “Babam Uğur Mumcu öldürüldüğünden itibaren tam 28 yıl geçti. 24 Ocak 1993’ün soğuk ve karlı sabahından beri, tam 28 yıl 24 Ocak’ı defalarca ve yeniden yaşadık. Yaşadığımız acı ilk günkü kadar taze olmadı belki ama ülkenin içinden geçtiği her zorlu dönemeç Uğur Mumcu’ya olan özlemi doğurdu. O gün doğan çocuk, bugün 28 yaşında bir genç oldu.” dedi.

  AKPOLAT: UĞUR MUMCU’NUN BİZE GÖSTERDİĞİ YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ

  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesaplarından fotoğraf sanatçısı Gürsel Gökçe’nin çektiği karelerden oluşan bir video yayınlayarak Uğur Mumcu’yu andı ve şu ifadeleri kullandı:

  “Bu ülkede Atatürkçü olmak, yurtsever olmak, gerçek anlamda gazeteci ve aydın olmak zordur; bedeli ağırdır. Cumhuriyetin aydın ve yurtsever kalemleri bunun için hep bedel ödedi. Kalemiyle kirli ilişkilere meydan okuyan bu ödünsüz Kuva-i Milliyeci, asla geri adım atmayan büyük bir Atatürkçü olan Uğur Mumcu’yu saygı, özlem ve hasretle anıyoruz.

  Uğur mumcu'nun gösterdiği yoldan ayrılmayacağız
  Uğur Mumcu’nun gösterdiği yoldan ayrılmayacağız

  Beşiktaş Belediyesi olarak Uğur Mumcu’nun anısını yaşatmak adına her türlü çabaya destek vermekten onur duymaktayız. Halkın sevgisi ve saygısıyla sonsuza kadar yaşayacak olan Uğur Mumcu’nun bize gösterdiği yoldan ayrılmayacağız.

  Hak, hukuk, adalet, özgürlük, eşitlik ve demokrasi, yolunda onun kalemi bize yol göstermeye devam edecektir. Büyük ustanın anısı önünde saygı ile eğiliyor, Uğur Mumcu’yu özlem, şükran ve minnetle anıyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler