24 C
Ankara
16 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamEvlat nöbetindeki 193 aile 510. gününde

  Evlat nöbetindeki 193 aile 510. gününde

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dİiyarbakır’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 193 aile 510. günde, eylemlerini sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kaldıkları otelde sürdürdü.

  2015 yılında Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 17 yaşında kaçırılan oğlu Fatih için evlat nöbetinde olan Abdullah Demir, oğlunun peşinden birçok yere gittiğini belirterek, “Kandile, Şengale, Rakka’ya gittim. Bizim canımızı, ciğerimizi kopardılar. Bu zalimlerin elinden yeter artık” dedi.

  ‘BEN BU YOLA BAŞ KOYDUM’

  Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, 2015 yılında fırında çalışırken kaçırılan oğlu Fatih için evlat nöbetini sürdüren Abdullah Demir, 6 yıldır evladını aradığını, peşinden birçok yere gittiğini ifade ederek, şunları söyledi:

  “Kandile, Şengale, Rakka’ya gittim. Eğer onlarda vicdan ve merhamet varsa, çocuklarımızı bize arattırsınlar. Bizim canımızı aldılar, kopardılar. Bu zalimlerin elinden yeter artık. Cumhurbaşkanımızdan, Süleyman Soylu‘dan, Ömer Çelik’ten Allah razı olsun. Bir can kurtarmak, dünyayı kurtarmak gibidir. Canımızı, ciğerimizi kopardılar.

  Evlat nobetindeki baba canimizi cigerimizi kopardilar 3132 dhaphoto8 - yaşam - haberton
  Evlat nöbetindeki aileler 510. gününde

  Kızlarımız dağda. Biz İslam ülkesiyiz. Bir kız nasıl dağda, mağarada yaşıyor? Ben bu yola baş koydum. Allah’ın izniyle bu zafer bizim olacaktır. Oğlum, kaç gel, adalete teslim ol. Devletimiz, güçlü bir devlettir. Hiçbir ceza almayacaksın. Eve gidemiyorum. Evimiz bize zehir oldu. Gidiyorum, yeğeni, dede ‘Fatih’ nerede diyor. İmansızların elinden alamıyoruz.” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler