14.8 C
Ankara
21.4 C
İstanbul
22 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCumhuriyet'in 97'nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırız

  Cumhuriyet’in 97’nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırız

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi Cumhuriyet’in 97’nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 24 Ekim’de Esat, Sokullu ve Bademlidere’de başlayacak kutlamalar, hafta boyunca Çankaya’nın dört bir yanına yayılacak.

  Kutlamalar 29 Ekim’de Çiğdem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Başkent’te kazandırdığı içinde yüzme havuzu da bulunan Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi’nin açılışı ile taçlanacak.

  Çankaya Belediyesi Cumhuriyet’in 97’nci yılını Başkent’in dört bir yanında düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Belediye, Çankaya’nın dört bir yanını Cumhuriyet Bayramı kutlama görselleri ile donatacak. 24 Ekim’de Esat, Sokullu ve Bademlidere’de başlayacak kutlamalar, hafta boyunca Tunalı’dan Çayyolu’na kadar Çankaya’nın tamamına yayılacak.  Kutlamalar, 29 Ekim’de Çiğdem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Başkent’te kazandırdığı ikinci yüzme havuzunun da içinde yar aldığı Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi’nin açılışı ile sonlanacak.  

  Cumhuriyet'in 97'nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırız
  Cumhuriyet’in 97’nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırız

  CUMHURİYET HAFTASI KUTLAMALARI 24 EKİM’DE BAŞLIYOR

  Çankaya’da Cumhuriyet Haftası Kutlamaları 24 Ekim’de Esat, Sokullu, Bayraktar ve Bademlidere’de başlayacak. Kutlamaların ilk gününde Esat’taki Özgürlük Meydanı Parkı, Sokullu’daki Ahmed Arif Parkı ile Bademlidere ve Bayraktar Çankaya Evlerinin bahçelerinde Çankayalılara Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel’in Benim Atatürküm kitabı, Nutuk, Bilim Kitapları ve Tükenmez Hayatlar kitap setleri armağan edilecek.

  PARKLARDA MÜZİK DİNLETİLERİ VE STANTLAR

  Kutlamalar 25 Ekim’de Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Uğur Mumcu Parkı ve Eser Park’ta devam edecek. Bu parklarda ve bölgedeki Çankaya Evleri bahçelerinde açılacak stantlarda, Cumhuriyet Bayramı öncesi çocuklara ve gençlere kitap hediyeleri devam edecek. Ayrıca Çankaya Belediyesi müzik öğretmenlerinin saz ve gitar dinletileri Çankayalılarla buluşacak.

  CUMHURİYET KİTAPLARI DOĞAN TAŞDELEN ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ’NDE

  Cumhuriyet’in 97’nci yılı etkinlikleri 27 Ekim’de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek Cumhuriyet Kitapları Projesi’nin tanıtım toplantısı ve etkinlikleriyle sürecek. Sevgi Özel, Işık Kansu ve Koray Özalp katılımlarıyla gerçekleşecek toplantıda Benim Atatürküm ve TBMM Meclisleri ve 23 Nisan Bayram Kutlamaları kitapları ile Yaşasın Cumhuriyet Kutu Oyunu Seti’nin tanıtımı yapılacak.

  28 Ekim’de Zafer Park’ta Çankaya Belediyesi’nin gerçekleştirdiği  “Cumhuriyet ve Atatürk” Konulu Resim Yarışması Ödül Töreni düzenlenirken gün boyu Çankaya’nın dört bir yanındaki park, sokak ve caddelerde kutlamalar devam edecek. Otobüsler de Çankaya’yı cadde sokak dolaşarak marşlar eşliğinde vatandaşlara Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

  Çankaya belediyesi cumhuriyet'in 97'nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 24 ekim'de esat, sokullu ve bademlidere'de başlayacak kutlamalar, hafta boyunca çankaya'nın dört bir yanına yayılacak.
  Çankaya Belediyesi Cumhuriyet’in 97’nci yılını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 24 Ekim’de Esat, Sokullu ve Bademlidere’de başlayacak kutlamalar, hafta boyunca Çankaya’nın dört bir yanına yayılacak.

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SPOR MERKEZİ AÇILIYOR

  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim’de saat 14’de Çiğdem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Başkent’te kazandırdığı ikinci yüzme havuzu olan Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi’nin açılışı ile taçlanacak. Açılış etkinliklerinin yanı sıra gün boyunca Ata Park, Bahçelievler 7. Cadde, Anıtpark, Ahmed Arif Parkı, İnönü Parkı, Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park’ta Çankaya Belediyesi Cumhuriyet Bandosu gösterilerine devam edecek.

  ALPER TAŞDELEN’DEN ÇAĞRI

  Çankayalılara Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşama çağrısında bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu ülkenin Cumhuriyetle, demokrasiyle, evrensel insan hak ve özgürlükleriyle yönetilmesi için mücadele veriyoruz. Biz milletin egemenliğine inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 97. yılında, cumhuriyetimizi yaşatma inancıyla durmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

  Pandemi döneminde de yatırımlara devam ettiklerini belirten Taşdelen, “Ülkemizin en modern kapalı yüzme havuzu ve spor merkezlerinden birisi olan Çiğdem Mahallesindeki tesisimizin inşaatını tamamladık. Kapalı yüzme havuzu ve spor merkezimizin isimlendirilmesine Çankayalılar büyük bir ilgi göstererek Atamızın adını uygun görerek en doğru kararı verdi. Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezimiz, Çankaya’da bir ilk olarak hizmete açtığımız Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzundan sonra ikinci havuzumuz olacak. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılında Çankaya’mıza armağan ediyoruz” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler