20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaTürkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası başladı

  Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Şırnak’ta, 60 ilden gelen bin 500 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası başladı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Türkiye Kick Boks Federasyonu, Spor Toto ve Şırnak Belediyesi desteğiyle düzenlenen Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’na 60 ilden gelen bin 500 sporcu katıldı. 

  Sporcularla bir araya gelen Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, kentte oluşan huzur ve güven ortamına vurgu yaptı. Sağlanan huzur ortamının ardından Şırnak’ta spor alanındaki etkinliklerin arttığına dikkat çeken Vali Pehlivan, “Şehrimizde ve bölgemizde malumunuz 40 yıla yakın süre terörle mücadele yoğun bir şekilde yaşandı. Ama devletimizin kararlılığı ile çok önemli mesafeler alındı. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bütün bakanlıklarımızın, devletimizin bütün ilgili kurum ve kuruluşlarının gayretleri ile güvenlik birimlerimiz başta olmak üzere terörle mücadele alanında çok yoğun çabalar ortaya konuldu. Şükürler olsun, bugün gelmiş olduğumuz noktada huzur ve güvenlik ortamının yakalamış durumdayız.

  Özellikle yakalamış olduğumuz huzur ve güvenlik ortamının bir göstergesi, yansıması ve olumlu bir tezahürüdür. 60 ilden sporcularımız, antrenörlerimiz, hakemlerimiz geldi, Şırnak’ta buluştuk. İnşallah çok güzel haftayı hep birlikte geçireceğiz. Spor heyecan işi, motivasyon işi. Takım anlayışı, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, kardeşlik hukukunun geliştirilmesi konusunda sporun çok büyük katkıları var. Bir yandan yatırımlar devam ederken bir yandan da organizasyonlar yapılıyor olması ve şehrimizin ev sahipliği yaptığı organizasyonlarla özellikle de spor organizasyonlarıyla gündeme gelmesi gençlerimize ve vatandaşlarımıza çok olumlu yansıyor. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Bu etkinliklerin yapılması bundan sonraki etkinlikleri de beraberinde getireceğinden, onları teşvik edeceğinden dolayı bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı teşkil ediyor” dedi.

  Türkiye ferdi kick boks şampiyonası başladı
  Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası başladı

  BATUHAN BOZASLAN: ŞAMPİYONLUK HEDEFLİYORUM

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcusu Batuhan Bozaslan ise yaptığı açıklamada, “Biz buraya milli takım seçmelerine geldik. Allah’a şükür ilk maçımızı aldık. Sait hocamın antrenman programı ile güzel bir çalışma yaptık, bir sene boyunca. Pandemi demeden çok çalıştık. Hedefim burada şampiyon olmak. Ekim ayında yapılacak dünya şampiyonasına da çok daha güzel hazırlanmak istiyorum. Orada en iyi şekilde ülkemizi temsil etmek istiyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler