20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanÖğrencilerin karne sevincine ortak oldu

  Öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı kapanışını öğrencilerle birlikte yaptı.

  Bakan Selçuk, öğrencilerin karne törenine katıldı ve telafi programında öğrencilerin düzenledikleri etkinliklere dahil oldu. Çocuklarla kiraz toplayıp, çapa yaparak, kümesteki tavukları besleyen Selçuk, sosyal- duygusal telafi etkinliklerinin yaz boyu devam edeceğini, şimdiden gelecek yılın hazırlıklarının da başladığını duyurdu.

  İşaret diliyle şarkı söyleyen çocuklara eşlik eden Bakan Selçuk, okul bahçesindeki ana sınıfı öğrencilerinin masal saatine de katıldı. Etkinliklerin ardından öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Selçuk, sınıfın tahtasına ‘Yaz boyu okuldayız, telafide ben de varım’ yazdıktan sonra üzerinde ‘Telafide ben de varım’ yazan tişörtleri öğrencilere dağıttı.

  Öğrencilerin karne sevincine ortak oldu
  Öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

  ‘FAALİYETLER YAZIN DA DEVAM EDECEK’

  Türkiye’nin pek çok yerini dolaştığını, tüm okullarda öğrencilerin gerçek anlamda sosyal- duygusal telafi yaptığına şahit olduğunu anlatan Bakan Selçuk, bu yıl diğer senelerden farklı olarak yaz aylarında da etkinlerin süreceğini kaydetti. Selçuk, öğrencilerin heyecanını paylaşmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Çocukların doğayla buluşması, hayatı tanıması, akademik eksikleri konusunda öğretmenlerinden destek alması çok güzel. Öğretmenlerimize, okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Meslektaşlarımız okulların ihtiyacını en iyi bilen kişiler. Her okula, her sınıfa özgü tasarımlar yapıyorlar, oyunlar etkinlikler düzenliyorlar. Yıl boyunca süre gelen bu faaliyetler yazın da devam edecek” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler