32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaŞırnak'ta Kick Boks Turnuvası Bin 500 Sporcu ile Başlıyor

  Şırnak’ta Kick Boks Turnuvası Bin 500 Sporcu ile Başlıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Türkiye Ferdi Büyükler ve Gençler Kick Boks Turnuvası 60 İlden Bin 500 Sporcu ile Başlıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Türkiye Kick Boks Federasyonu, Spor Toto ve Şırnak Belediyesi desteğiyle Türkiye Ferdi Büyükler ve Gençler Kick Boks Turnuvası 60 ilden gelen 1500 sporcunun katılımıyla başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki spor salonunda gerçekleşen turnuvada sporcular 2 ring ve 2 tatemi üzerinde yapacakları mücadelelerle milli takıma seçilmek için ter dökecekler. 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvanın birinci günü toplantılar ve sporcuların tartılması ile geçecek. Yarın ise müsabakalar başlayacak.

  Sirnakta kick boks turnuvasi bin 500 sporcu ile basliyor 2 - spor haberleri - son dakika - haberton
  Şırnak’Ta Kick Boks Turnuvası Bin 500 Sporcu Ile Başlıyor

  “Şırnak’ı Hep Terörle Anmak Yanlış”

  Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Şırnak’ın çok önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yaptığını belirterek, kentin terörle anılmaması gerektiğini söyledi.

  Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kayıcı, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’mizin bir evladıyız. Bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatanımıza, milletimize hizmet etmeye her zaman varız. Buradan inanın Şırnak halkını, Şırnaklı kardeşlerimizi gördükleri andan itibaren memleketlerine üzülerek gideceklerini düşünüyorum. Çünkü burası bizim vatanımızın çok güzide bir toprağı. Baktığınız zaman Şehri Nuh hakikaten çok güzel bir şehir. Şırnaklı vatandaşların sporcu kardeşlerimizi nasıl bağırlarına bastıklarını görecekler. Demek ki faaliyet yapılabiliyor. Bizim devletimizden milletimizden hiçbir zaman kuşkumuz olmadı. Zaten eğer yapılabiliyorsa terör olayı yoktur. Şırnak’ı hep terörle anmak yanlış, şimdi biz spor ile anıyoruz” dedi.

  Sirnakta kick boks turnuvasi bin 500 sporcu ile basliyor 1 - spor haberleri - son dakika - haberton
  Şırnak’Ta Kick Boks Turnuvası Bin 500 Sporcu Ile Başlıyor

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ise, bu yıl Şırnak’ta 5 ulusal alanda turnuva yaptıklarını ifade ederek, “Bunun da gururunu yaşıyoruz. Şırnak’ımızda bir yıkım yaşanmıştı. Şehirleri imar ederken, gönülleri ihmal etmemek gerekiyor. Biz de burada sosyal ve kültürel etkinlikleri, spor aktivitelerini ön plana çıkarmaya çalıştık” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler