18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTürk kahvesi ve baklavaya küresel ilgi

  Türk kahvesi ve baklavaya küresel ilgi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu, “Ürünlerimiz yurtdışında kaliteli ürün olarak görülüyor, Türk kahvesi ve baklavasına yoğun talep olduğunu gördük” dedi.

  PTT ile Katar Postası iş birliğinde, Türk ürünlerinin yurtdışına satışını sağlayan Turkishsouq.com’a uluslararası tüketici ilgi gösterdi.

  PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Ramazan’da çay, semaver, halı, lokum, Türk kahvesi ve baklava gibi ürünlere küresel çapta ilgi olduğunu belirtti.

  Çevikoğlu, “Kanada, ABD, Norveç, İngiltere, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Güney Kore ve Avustralya başta olmak üzere 55’ten fazla ülkeye e-ihracat gerçekleştirilmiş durumda” dedi.

  TÜRK ÜRÜNLERİ BİR ÇOK ÜLKEYE ULAŞIYOR

  PTT ile Katar Postası’nın anlaşmasıyla hayata geçirilen Türk ürünlerinin dünyaya açılmasını sağlayan Turkishsouq.com üzerinden Türk ürünlerine dünyanın dört bir yanından sipariş geldi. Çevikoğlu, “Turkishsouq sayesinde Katar ve bölge ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye Türk ürünleri ulaşabiliyor. Ramazan ayında ülkemizin çayından semaverine, halısından lokumuna birçok ürününe ciddi bir talep olduğunu gördük” dedi.

  Türk kahvesi ve baklavaya yoğun talep
  Türk kahvesi ve baklavaya yoğun talep

  TÜRK KAHVESİ VE BAKLAVAYA YOĞUN TALEP

  Çevikoğlu, “Yerli ürünlerimiz yurtdışında kaliteli ürün olarak görülüyor. Yine bu dönemde Türk kahvesi ve baklavasına da talep olduğunu tespit ettik. Türk semaveri de son dönemde ilgi çeken ürünlerin başında geliyor. Talebin artarak devam edeceğini söylemek yanlış olmaz” diye konuştu.

  SATIŞA SUNULACAK BİR ÇOK ÜRÜN VAR

  Geçtiğimiz yıl dünya genelinde 900 milyar dolara ulaşan e-ticaret harcaması yapıldığını aktaran Çevikoğlu, “Küresel çapta 2 milyara yakın kişi e-ticaret sitelerini kullanıyor. Türkiye’de e-ticaret platformlarında satışa sunulacak çok fazla ürün var. Halihazırda dünyada Çin’den sonra bizim kadar e-ticarette satılabilir ürünü olan ülke yok” ifadesini kullandı.

  Turkishsouq platformu ile PttAVM’deki birçok ürünün dünyaya açılabildiğini söyleyen Çevikoğlu, “Yerli üreticilerimiz bu platform sayesinde hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı onlarca ülkeye PTT güvencesi ile ihracat yapabilir hale geldi. Bu yıl itibarıyla Kanada, ABD, Norveç, İngiltere, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Güney Kore ve Avustralya başta olmak üzere 55’ten fazla ülkeye e-ihracat gerçekleştirilmiş durumda” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler