16.7 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanMotosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları

  Motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Büyükşehir Belediyesi, kazaların önüne geçmek amacıyla motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları yerleştirdi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafına “Motosikletleri Farkedin, Aynaya Bakın, Bizi Görün” yazılı uyarı levhaları yerleştirmeye başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı Sinyalizasyon Altyapı Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan levhalar; İstanbul, Samsun ve Konya Yolu başta olmak üzere Kazım Karabekir Caddesi ve Başkent Bulvarı’ndaki orta refüjlerdeki geliş-gidiş noktalarına yerleştirildi.

  Motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları
  Motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, son dönemde trafikte artan motosiklet kazalarını önlemek amacıyla farkındalık yaratacak bir uygulamayı başlattı.

  Motosiklet kazalarına karşı önlem almak ve toplum bilinci oluşturmak amacıyla Başkent’in dört bir tarafına “Motosikletleri Farkedin, Aynaya Bakın, Bizi Görün” yazılı uyarı levhaları yerleştirilmeye başlandı.

  UYARI LEVHALARI ORTA REFÜJLERE YERLEŞTİRİLİYOR

  Büyükşehir Belediyesi, motosiklet kullanan sürücülerin dışında özellikle yiyecek-içecek, giyim ve teknoloji sektöründe hizmet veren motosiklet kuryelerinin pandemi sürecinde daha fazla mesai yaptığını ve kazaların arttığını tespit etti.

  Fen İşleri Daire Başkanlığı Sinyalizasyon Altyapı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tasarlanan uyarı levhaları ilk etapta İstanbul, Samsun ve Konya Yolu başta olmak üzere, Kazım Karabekir Caddesi ve Başkent Bulvarı’nda bulunan orta refüjlerde hem geliş hem gidiş noktalarına yerleştirildi.

  Büyükşehir belediyesi, kazaların önüne geçmek amacıyla motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları yerleştirdi.
  Büyükşehir Belediyesi, kazaların önüne geçmek amacıyla motosiklet sürücüleri için farkındalık levhaları yerleştirdi.

  UYGULAMA DEVAM EDECEK

  Ramazan Bayramı sonrası kentin birçok noktasında uyarı levha montajlarına devam edecek olan Büyükşehir Belediyesinin Başkent’te başlattığı bu uygulama sürücüler kadar motosiklet kullananlardan da tam not aldı:

  • -Ahmet Palabıyık – (Araç sürücüsü): “Bu çalışmayı olumlu buluyorum. Bu çalışma başlangıç olmalı ve her tarafa yayılmalı. Motosikletli arkadaşlara gerekli hassasiyeti gösteremiyoruz, bunu kabul ediyorum. Bu arkadaşlara trafikte anlayış gösterelim çünkü onlar iki tekerlek üzerinde gidiyor.”
  • -İmdat Küçük – (Kamyonet sürücüsü): “Şoför arkadaşları hassas olmaya davet ediyorum. Ben de büyük araç kullanıyorum, sorumluluğum daha fazla ve bu nedenle motosikletler için ayrıca özen gösteriyorum. Tabelalar kazaların önlenmesinde etkili olabilir. Daha dikkatli olursak, uyarıları dikkate alırsak motosikletli sürücüleri korumuş oluruz.”
  • -Ahmet Sızlayan – (Taksici esnafı): “Taksi şoförüyüm ve trafikte çok zaman geçiriyorum. Motorlu arkadaşlar bu pandemi döneminde yoğun çalışıyorlar. Bu tabelalar çok yerinde oldu. Onlara da değer verilmesini ve saygı duyulmasını istiyorum. Levhaların trafik kazalarını en aza indireceğini düşünüyorum.”
  Fen i̇şleri daire başkanlığı sinyalizasyon altyapı şube müdürlüğü tarafından hazırlanan levhalar; i̇stanbul, samsun ve konya yolu başta olmak üzere kazım karabekir caddesi ve başkent bulvarı’ndaki orta refüjlerdeki geliş-gidiş noktalarına yerleştirildi.
  Fen İşleri Daire Başkanlığı Sinyalizasyon Altyapı Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan levhalar; İstanbul, Samsun ve Konya Yolu başta olmak üzere Kazım Karabekir Caddesi ve Başkent Bulvarı’ndaki orta refüjlerdeki geliş-gidiş noktalarına yerleştirildi.
  • -Mustafa Göktuz – (Motosikletli kurye): “Tabelalar daha çok olursa bizi daha çok fark ederler. Araçlar bizi görmüyor ve arkadaşlarımız ölüyorlar. Araçların bizi görmemesinden dolayı çok zorluk yaşıyoruz. Bu tabelaların dikkat çekeceğini düşünüyorum. Mansur Yavaş başkana teşekkür ederim.”
  • -Erdem Uzun-(Motosikletli kurye): “Öncelikle böyle bir şey düşündüğünüz için teşekkür ediyorum. Mesleğimiz gereği riskli bir iş yapıyoruz. Araç sürücülerinin kuryeleri farketmelerini ve daha dikkatli olmalarını istiyorum.”
  • -Fatih Dursun-(Motosiklet sürücüsü): “20 senedir motor kullanıyorum. Ben böyle güzel bir uygulama görmedim. Yapandan da Allah razı olsun. Motorcular çoğaldı ve bu nedenle trafik kazaları da arttı. Lütfen aynalara baksınlar ve motor kullananlara dikkat etsinler. Tabelaların ölümlü kazaları önlemekte büyük payı var.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler