27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTrabzon'da Yağlı Direk Yarışları İlgi ile Karşılandı

  Trabzon’da Yağlı Direk Yarışları İlgi ile Karşılandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Trabzon’da Düzenlenen Yağlı Direk Yarışları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Trabzon’da, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan geleneksel yağlı direk yarışları ilgi gördü. Faroz Limanı’nda düzenlenen yüzme, ördek yakalama ve yağlı direkten bayrak kapma yarışları renkli görüntülere sahne oldu. 

  Trabzonda yagli direk yarislari ilgi ile karsilandi 5 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’Da Yağlı Direk Yarışları İlgi Ile Karşılandı

  1935’ten beri Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen, yağlanmış bir direğin ucundaki bayrağı kaparak birinci olmak ve en havalı düşüşü gerçekleştirerek jüriyi etkilemek üzerine kurulu yarışta yine renkli görüntüler ortaya çıktı. Trabzon Valiliği’nin ev sahipliği ve Trabzon Liman Başkanlığı’nın koordinesinde gerçekleşen etkinliklere vatandaşlar ilgi gösterdi. Faroz Limanı’nı dolduran vatandaşların bir kısmı kayık ve teknelerden yarışları izledi.

  Trabzonda yagli direk yarislari ilgi ile karsilandi 1 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’Da Yağlı Direk Yarışları İlgi Ile Karşılandı

  Etkinliğe Trabzon Deniz Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Doğan, Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal Öztürk, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon Liman Başkanı Muhammet Öztürk, Trabzon Liman İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ayhan Pala ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Su Jetli Uçan Adam Gösterisi İzleyenleri Hayran Bıraktı

  Saygı duruşu ve Mehteran takımı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Trabzon Liman Başkanı Muhammet Özçelik, “Limanlarımız arasında yük ve yolcu taşıyan tüm gemilerin kendi bayrağını taşıyan ve kendi vatandaşlarıyla donatılan gemiler olmasına, liman hizmetleriyle limanlarda kendi vatandaşlarıyla çalışabileceğine hükmedilmesi tarihi bir adımdır” dedi. Ortahisar Belediyesi horon ekibi seyircilere yöresel oyunlar sergiledi. Etkinliklerde sergilenen su jetli uçan adam gösterisi ise izleyenleri hayran bıraktı. Gösterilerin ardından yüzme ve denizde ördek yakalama yarışları düzenlendi. Gençlerin yarışlara ilgisi büyük olurken, yarışmada birinci olanlara çeyrek altın ödülü verildi.

  Trabzonda yagli direk yarislari ilgi ile karsilandi 4 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’Da Yağlı Direk Yarışları İlgi Ile Karşılandı

  Şampiyona 10 Bin TL Para Ödülü

  Etkinliğin en önemli yarışları olan Redbull yağlı direk yarışmasına 75 kişi başvurdu. Gres yağına bulanmış kütüğün ucundaki Türk bayrağını kapmak isteyen katılımcılar düşmemek için büyük mücadele verdi. Nefeslerin tutularak izlendiği yağlı direk yarışı renkli görüntülere sahne oldu. Yağlı direk yarışını kazanan Yunus Emre Kul, Türk bayrağını Trabzon Liman Başkanı Muhammet Öztürk’e teslim etti. Redbull Yağlı Direk 2021 yılı şampiyonu olan Kul’a 10 bin TL para ödülü ile madalya ve günün anısına hazırlanan kupa verildi.

  Trabzonda yagli direk yarislari ilgi ile karsilandi 3 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’Da Yağlı Direk Yarışları İlgi Ile Karşılandı

  “Etkinliği İnternette Gördüm”

  Yağlı direk yarışında ‘en havalı düşüş’ kategorisinin birincisi ise Kamuran Erdoğan oldu. Şampiyon Yunus Emre Kul, “Etkinliği internette gördüm ve başvurdum. İş çıkışı gelip şansımı denemek istemiştim. Güzel bir etkinlik oldu. Böyle etkinliklerin devam etmesini dileriz. Gençler için güzel oluyor. Elli birinci sıradaydım ve geleceğini tahmin etmemiştim. Mutlu ve heyecanlıyım” dedi.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler