32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTrabzon Valisi 551 bin kişinin aşılandığını duyurdu

  Trabzon Valisi 551 bin kişinin aşılandığını duyurdu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Şehirde 551 Bin Kişinin Aşılandığını Açıkladı

  Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, kentte 551 bin civarında kişinin aşılandığını belirterek, “Hayde Trabzon kollarımızı sıvayalım aşımızı olalım. Aşımızı olarak bu yazı hep birlikte güzel bir şekilde geçirelim” dedi.

  Sağlık Bakanlığı‘nca ülke genelinde 18 yaş ve üzerindekilerin aşılanması kararı alınmasının ardından, Trabzon’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk Alanı’nda mobil aşılama merkezi kuruldu. Aşı randevusu almayan veya aşı olmaya fırsat bulamayan vatandaşlar, burada kurulan merkeze gelerek aşılarını yaptırıyor. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, aşılama merkezini ziyaret ederek kentte sürdürülen aşılama ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Trabzon valisi 551 bin kisinin asilandigini duyurdu - yerel haberler - haberton
  Trabzon Valisi 551 Bin Kişinin Aşılandığını Duyurdu

  “Toplamda Hedefimiz 627 Bin”

  Aşı seferberliği başlattıklarını ifade eden Vali Ustaoğlu, “Trabzon’umuz her zaman ilkleri başarmış bir şehirdir. Sporda, sanatta öncü olmuş bir şehir. İstiyoruz ki aşıda da öncü olsun. Bugün Trabzon’umuzun tarihi meydanında kurmuş olduğumuz aşı çadırını ziyaret ederek çalışmaları yerinde görmek istedik. Trabzon’da 37 sağlık kuruluşumuzun 406 biriminde aşı hizmeti devam ediyor. Çok yaygın bir şekilde aşılama faaliyetini sürdürüyoruz. Bugün itibari ile ilimizde toplam aşı olan kişi sayısı 551 bindir. Bunun birinci doz aşı olan kişi sayışımız 362 bin.” dedi.

  “Hayde Trabzon Kollarımızı Sıvayalım Aşımızı Olalım”

  Her iki dozu olan vatandaş sayısının 189 bin 921 olduğunu belirten Vali Ustaoğlu, “18 yaş ve üzeri tamamen aşı kapsamına alındı. Bizim toplamda hedefimiz 627 bin. Bizim şu ana kadar 18 yaş ve üzeri toplam aşılama oranımız yüzde 30,2 oldu. Bu sayıyı arttırmamız lazım. Özellikle 60 yaş ve üzerinde aşılamada yüzde 80’i geçtik il genelinde. Aşılamada diğer yaş guruplarında da bu oranı yakalama adına yoğun bir aşılama seferberliği başlattık. Temennimiz her şeyde öncülük yapan Trabzon’ umunuzun aşılamada da en yüksek oranlara ulaşması. Bu vesile ile ‘Hayde Trabzon kollarımızı sıvayalım aşımızı olalım’. Aşımızı olarak bu yazı hep birlikte güzel bir şekilde geçirelim” diye konuştu.

  Trabzon valisi 551 bin kisinin asilandigini duyurdu 3 - yerel haberler - haberton
  Trabzon Valisi 551 Bin Kişinin Aşılandığını Duyurdu

  “Bugün Çadırda Aşı Olduk”

  Aşı merkezinde aşı olmaya gelen Azerbaycan vatandaşı Salih Musayev, “Herkesin aşılanması şart. Aşı olmak bu süreçte çok önemli. Bu hastalığa karşı aşılandığımız ve tedbirlere uyduğumuz taktirde daha güvenli bir şekilde hayatımızı sürdürebiliriz. Trabzon’da böyle bir uygulama yapılması çok güzel. Bugün çadırda aşı olduk. Sağlık her yerde olabilir. İsterseniz, mağarada, isterseniz çadırda. Önemli olan bu hizmeti alabilmek” ifadelerine yer verdi.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler