13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarThe Tomorrow War

  The Tomorrow War

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birçok dünyanın sonu, insanlığın sonu içerikli film izledim. Fakat bu film, benim için fark yarattı. The Tomorrow War

  The Tomorrow War filmi, 2 Temmuz’da izleyiciler ile buluştu.

  Dan Forester karakterini bir biyoloji öğretmeni olarak görüyoruz ve tabii ki kabul etmeliyim ki burası biraz klasik olmuş, çok inanılmazmış gibi gelecekten insanlar geliyor ve dünyanın tehlikede olduğunu, yardıma ihtiyacı olduklarını söylüyorlar.

  Dünyayı işgal eden varlıklar değişik olsalar da daha önce olan filmlerdeki tasarımlara benzerdiler. Dünyanın harap olmuşluğu, insanlığın ölümle yüzleşmesi vs gerçekten klasikti. Sadece farklı kişilerle ve senaryoyla izliyoruz bu filmi.

  The tomorrow war
  The Tomorrow War

  Benim için fark yaratan şey; baba-kız ilişkisini çok güzel işleyebilmeleriydi. Ailesini ve olacakları görebilen bir baba, kızının babası hakkında ki düşünceleri ve dahası üst düzeydi benim için. İşgalciler için zehir üzerinde çalışan ikili Forester, çok güzel bir temayı sinemaya taşımışlar. Spoiler vermemek adına değinmediğim şeyler var aslında, yok değil. 

  Bir baba için kızının değeri, bir kız olarak babasını hissedebilmek ve özlemini görebilmeyi çok güzel anlatan bir film olmuş. Aslında önemsiz gördüğümüz şeylerin ne kadar değerli olabileceğini hissettim. Öyle ki bu tarz şeyler bir daha asla geri dönmüyor. Hayat bu, herkesin bir süresi var. Ne yaptıklarımıza dikkat ettiğimiz gibi neye dikkat edeceğimiz de önemli…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler