TRY - Türk Lirası
EUR
15,3176
USD
13,5301
GBP
17,9856
CNY
2,1261
2.9 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
8.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaPolitikaİyi Parti HaberleriTatlıoğlu: Milletimiz ciddi bir sıkıntı içerisinde

  Tatlıoğlu: Milletimiz ciddi bir sıkıntı içerisinde

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu “Tek kişilik hükumet sisteminin getirdiği tabloda bugün milletimiz ciddi bir sıkıntı içerisindedir” dedi

   İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Türkiye gibi birden fazla para biriminin kullanıldığı bir ülkede döviz hedefleri tutmuyorsa başka bir şeye bakmanın anlamı yok. Türkiye’de faiz ve enflasyon hedefinin tutması mümkün değil” dedi. 

  İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tatlıolğu, “Tek kişilik hükumet sisteminin getirdiği tabloda bugün milletimiz ciddi bir sıkıntı içerisindedir. Sorun sadece ekonomik bir sıkıntı değil yargısıyla diplomasisiyle eğitimiyle kamu iradesiyle liyakatıyla bir yapısal tıkanmadır. Bu yapısal tıkanmanın açılması ve Türkiye’nin kendine yakışır bir yere çıkışı ancak siyasal iklimin değişmesiyle mümkündür” diye konuştu. 

  Tatloğlu, Türkiye’de Merkez Bankası sorunu yaşandığını savunarak, “Artık Türkiye’nin bir Merkez Bankası yoktur. Türkiye’de Merkez Bankası ile tapu idaresinin arasında hiçbir fark kalmamıştır. Bu farkı da anlamadıklarını Sayın Erdoğan ve ekibinin bütün dünyaya göstermiş olduklarını üzülerek gözlemlemekteyiz. Uluslararası basında bu artık karikatürize edilmeye başlanmış ve buda bizi cidden üzmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

  İYİ Parti‘li Tatlıoğlu, Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 15’e düşürmesine rağmen ortalama faizlerin yüzde 20,50’ye tırmandığını kaydederek, “Yanlış yönetim sonucu Türkiye’nin borçlanma maliyeti de yükselmiştir çünkü değerleri düşmüştür” dedi.

  İsmail Tatlıoğlu, hükumetin ekonomi politikalarını değiştirmediği takdirde, Türkiye’de enflasyon ve faiz hedefinin tutmayacağını söyleyerek, “Türkiye gibi birden fazla para biriminin kullanıldığı bir ülkede döviz hedefleri tutmuyorsa başka bir şeye bakmanın anlamı yok. Türkiye’de faiz ve enflasyon hedefinin tutması mümkün değil. Bu süreç 2022 yılında asgari yüzde 40’lık bir enflasyonu getirecektir” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler