13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSokak lambası

  Sokak lambası

  Avatar of ayşe köse
  Ayşe Kösehttps://haberton.com/
  Ayşe Köse, Okul öncesi öğretmenliği mezunu. 10 yıllık çalışma hayatının 2 yılını koordinatör olarak , 3 yılını ise okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son 5 yıldır da anaokulu müdürü ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sokak lambasının hayatınızda pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Ama benim için durum farklı. Önemli ve bir o kadar da mühim bir görevi var;

  Geceyi, sokağı aydınlatmak. Karanlığı aydınlatan böyle güzel bir eşyayı nasıl görmezden gelirler hiç anlamam! İnsanoğlu böyle işte; nankör. Varlığından bile haberi olmaz. Sanki onu aydınlatmaya mecburmuşsun sanar bir de.

  Ha bir de bozulsan, maazallah patlasan yanlışlıkla, sönüverse ışığın söylenir durur arkandan. Zaten bir akşamları yanacaksın onu da beceremiyorsun diye. Oysa ki sokak lambası geceyi gündüze çevirir. Ne güzel bir işlevi vardır. Gel de anlat insanoğluna!

  Sokak lambası
  Sokak lambası

  Gerçekleri sevmez insanoğlu. Biraz yalan dolanlı oldun mu bayılırlar dinlemeye, izlemeye. Çirkinlikler gizlensin, kötü şeyler görünmesin isterler. Sevmezler doğruyu. İşte sokak lambasını sevmiyorlar bu yüzden. Gerçek ya, her şeyi olduğu gibi gösteriyor ya.. Sevmezler bu yüzden…Sevmedikleri gibi arkasından söyleyiverirler. Bak canım sokak lambası sen bunları dert etme.

  Yan, sön keyfine bak. İnsanları boş ver. Gökyüzüne, ağaçlara, kuşlara, böceklere bak sen. İnsanoğluna hiç bulaşma. Sen ki onlar aydınlansın diye kendini yakmışsın, kıymet bilmemişler ona rağmen. Halbuki sokağa çıkınca, karanlık görseler lamba niye yok derler, trafik de burası çok ıssız karanlık derler. Derler de derler…Yokken mumla ararlar, varken yüzüne bakmazlar. Boş ver sen bunları. Ben de yerin farklı canım sokak lambası. Herkese iyi haftalar…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler