21.7 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27.6 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Yalan ihbar

  İstanbul Taksiciler Odası Başkanı: Yalan ihbar

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Taksiciler Odası Başkanı UKOME toplantısındaki taksimetre ayarlarında oynandığı iddiasını yalandı

  UKOME toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, Kurban Bayramı öncesinde İstanbul Havalimanı‘nda çalışan 400 aracın ruhsatlarının doğru cihazı kullanmadıkları için geçici olarak askıya alındığını belirterek, bunların içinde İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun taksisinin de olduğunu söyledi. İddiaya yanıt veren  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Aksu ise, “Adıma kayıtlı bir aracım var. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından denetlendi. Benim aracım da denetlendi. Çıkan sonuçta kendi adıma kayıtlı olan araçta herhangi bir sorun çıkmadı” dedi. 

  “KENDİ ADIMA KAYITLI OLAN ARAÇTA HERHANGİ BİR SORUN ÇIKMADI” 

  UKOME’nin dün yapılan Ağustos ayı toplantısında, İBB Genel Sekreter yardımcısı Orhan Demir, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun taksisine de taksimetre ayarlarında oynandığı gerekçesiyle ceza kesildiğini söyledi. Tartışmaların odağındaki Eyüp Aksu, ” UKOME toplantısında bir iddia ortaya atıldı. Bu kesinlikle asılsız ve yalan bir haber. Hatırlayın bayramda havalimanı taksileri hakkında bir iddia vardı. 400 tane ticari taksinin çalışma ruhsatları askıya alınmıştı, taksimetreler farklı yazıyor diye.  Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan denetim istedik. Taksimetreler Bakanlık tarafından incelendi. Zaten İstanbul’da bir kişi ikinci ticari taksiyi alamaz kanunen yasak. Adıma kayıtlı bir aracım var. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından denetlendi. Benim aracım da denetlendi. Çıkan sonuçta kendi adıma kayıtlı olan araçta herhangi bir sorun çıkmadı. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

  “TAKSİCİ İLE YOLCUYU BULUŞTURAN SİSTEME GEÇMEZSEK BU SIKINTILAR DEVAM EDER”

  Aksu  “Son dönemde gündemde sık sık taksilerin haber olmasının tek sebebi, İstanbul’daki taksi sayısının gündeme gelmesi ve UKOME toplantısı öncesi, özellikle böyle haberlerin yapılması. Yeni teknolojiye geçmezsek taksici ile yolcuyu buluşturan sisteme geçmezsek bu sıkıntılar devam eder. Taksiciyle yolcuyu buluşturan sisteme geçersek taksi bulma problemi ortadan kalkacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı aplikasyon sağlıklı çalışmıyor. Bu aplikasyon konusunda İBB dayatma yaptı, tekelleşme yaptı dedi ki ‘Benim yazılımımı, benim aplikasyonumu kullanmayana kesinlikle çalışma ruhsatı vermeyeceğim’ diye dayatma yaptı. Biz de esnaf odası olarak, yazılım ve aplikasyonu yaptık İBB’nin dayatması kalkarsa biz yeni uygulama için hazırız. Bu uygulama ile en iyi şekilde konforlu ve güvenli hizmet vereceğiz. Bu uygulama hayata geçince yolcu taksi bulmada sıkıntı çekmeyecek”  diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler