TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSahil Güvenlik Komutanlığı 40. yılını kutluyor

  Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. yılını kutluyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kuruluşunun 40. yıldönümü Sarıyer’de düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan Vali Ali Yerlikaya” Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, sahil ve karasularımızın emniyetinin sağlanmasında, en büyük güvencemiz sizlersiniz.”dedi

  Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40. yıldönümünde Sarıyer’deki Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı’nda etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, TSK ve emniyet personelleri katıldı. Etkinlik saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın geleneksel oyunlarının oynanması ile devam etti. Oyunları kazanan ekiplere ödülleri taktim edilirken, sahil güvenlik helikopteri arama kurtarma faaliyeti gösterdi. 

  Sahil guvenlik komutanligi 40. Yilini kutluyor 1 - yerel haberler - haberton
  Etkinlikte konuşan vali ali yerlikaya” üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, sahil ve karasularımızın emniyetinin sağlanmasında, en büyük güvencemiz sizlersiniz. ”dedi

  Etkinlikte konuşan Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu “40. yılında Sahil Güvenlik Komutanlığı, sahip olduğu imkan ve kabiliyetleriyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere Marmara, Van ve tüm denizlerde hak, alaka ve menfaatlerimizi korumak için faaliyetlerine, azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Bu faaliyetleri icra ederken. İlhamımız Çaka Bey’den, Barbaros’tan Piri Reis’ten gelmekte. Provamız ise hep sabit. Atatürk’ün gösterdiği bilim, irfan, medeniyet yoludur” dedi.

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya  “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, en uygun coğrafi konumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan ‘Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz’ ifadeleri; aslında bir hedefi ve ideali işaret ediyor. İşte Sahil Güvenlik Komutanlığımız; bilgisi, becerisi, donanımı ve yüksek disiplinli personeli ile bu hedefi ve ideali kendine rehber edindi. Ve geldiğimiz noktayı hepimiz görüyoruz.

  Sahil guvenlik komutanligi 40. Yilini kutluyor 2 - yerel haberler - haberton
  Sahil güvenlik komutanlığı’nın kuruluşunun 40. Yıldönümü sarıyer’de düzenlenen etkinlikle kutlandı.

  Denizlerimizin yılmaz koruyucuları olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız; düzensiz göç ve kaçakçılığın önlenmesinden arama-kurtarma faaliyetlerine, çevre ve doğal kaynaklarımızın korunmasına kadar başarılarıyla her zaman yüz akımız olmaya devam ediyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, sahil ve karasularımızın emniyetinin sağlanmasında, en büyük güvencemiz sizlersiniz. Kıymetli misafirler, mavi vatanımızın her damlasına düşen nazlı hilalimizin gölgesi yaşama sevincimizdir.

  Bu uğurda; Sahil Güvenlik Komutanlığı’mız 1041 personeliyle İstanbul’umuzun 515 km uzunluğundaki kıyı ve sahillerimizin güvenliği için canla başla görev yapıyor. Medeniyetimizin baş tacı İstanbul’umuzun huzuru, Dünya’nın gözbebeği Boğaz’ımız ve denizlerimizin güvenliği için üstün gayret ve fedakârlık gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığı’mızın tüm mensuplarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler