31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarRonaldo ve Kola

  Ronaldo ve Kola

  Avatar of onur savaş
  Onur Savaşhttps://haberton.com
  Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Zirveye çıkmak zordur, zirvede kalmak ise çok daha zordur. Bu adam tam on beş yıldır bulutların üzerinde. Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’dan bahsediyorum.

  Akranları otuz yaşından sonra emekliye ayrılırken bu adam otuz altısında ve halen zımba gibi. Halen üst düzey oynuyor ve gollerini sıralıyor. O bir pırlanta.

  Sadece sahada yıldız gibi parladığı için değil. Dünyayı ahtapot gibi sarmış çeteden korkmadan Filistin halkına verdiği destekten ötürü, ana babası İsrail bombardımanında ölmüş Filistinli yetim bir çocukla arkadaşlık ettiği için, Suriyelilere ” Ben ünlü bir futbolcuyum ama esas kahraman sizsiniz. Savaşın göbeğinde halen dimdik ayakta durabildiğiniz için” dediği için. O tam bir rol model. Geçen gün Euro 2020 basın toplantısında önünde reklam için konulan Kola şişelerini tutup kenara aldı ve su şişesini gösterip “Su için” dedi.

  Kola dünyada en çok tüketilen ürün olmasına rağmen içinde pek çok hastalığa neden olan maddeler var. Ronaldo dev şirketi karşısına almaya çekinmeden kaşla göz arasında minik bir kamu spotu yapmış oldu. Ronaldo’nun bu hareketi neticesinde Kola firmasının 4 milyar dolar zarara uğradığı tahmin ediliyor.

  HDP Binasına Saldırı

  Dün HDP binasına saldırı düzenlendi. Bu saldırıyı psikolojik sorunları olduğu iddia edilen, silahlarla boy boy fotoğraflar çektiren sosyal medya hesabında sık sık poligonda ateş ettiği görülen 25-30 yaşlarındaki Onur Gençer’in yaptığı anlaşıldı.

  Saldırgan Onur Gençer, Deniz Poyraz isimli bir kadıncağızı öldürdü. Büro çalışanlarını rehin aldı ve binayı yakmaya çalıştı. Katil sonunda yakalandı. ” Hiç kimseyle bir bağlantım yok, PKK’ya kızdığım için saldırdım ve rastgele ateş ettim ” dedi. Katilin sosyal medya hesabında Suriye’de çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Fotoğraflarda elinde uzun namlulu silahlar, siperlerin içinde. Acaba onu Suriye’ye kim götürüp, getirdi? Orada askeri bir eğitim mi aldı? Cinayeti işlediği silahı kimden temin etti? Artık yanı başımızdaki Suriye, katliam yapmak isteyenlerin paket turla gidip beş yıldızlı tatil köylerinde silah-cihat eğitimleri aldıkları bir kötülük yuvasına mı dönüştü?

  Katil ” PKK’ya kızdığım için ” demiş. Dünkü saldırıda bir kişi öldü. Ama bir kişi deyip geçmeyin. Birinci Dünya savaşı da bir Sırp milliyetçisinin Avusturya-Macaristan veliaht prensi arşidük Ferdinand’ı öldürmesiyle başlamıştı. Ben bu saldırıyı münferit bir olay olarak görmüyorum ve karanlık ellerin Türkiye’de bir iç savaş başlatma çabası olarak görüyorum. Olay derinlemesine araştırılmalı, tahriklere kapılmamalı, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylemlerden uzak durulmalı. Ve son olarak ülke olarak uyanık olmalıyız.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler