TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıPttAVM.com Genel Müdürü: Fırsatçılara izin vermiyoruz

  PttAVM.com Genel Müdürü: Fırsatçılara izin vermiyoruz

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu yaptığı açıklamalarda “Bu şekilde stokçuluk yapanları tespit ederek fırsatçılara izin vermiyoruz” dedi

  PttAVM.com Genel Müdürü Çevikoğlu e-ticaret sektöründe fahiş fiyatlar ve sahte indirimlere karşı mücadele yürüttüklerini belirterek koronavirüs salgını sonrası e-ticarette satış yapan firma sayısının 320 binlere ulaştığını söyledi. Çevikoğlu açıklamasında “Bunlar içerisinde iyi satıcılar da kötü satıcılar da olabiliyor. Biz de sektör olarak bu kötü satıcıları tespit etmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımla fiyat-indirim kıyaslamaları yaparak sahte indirimleri bu yazılımla tespit ediyoruz. Tespit ettiğimiz firmaları önce uyardıktan sonra, aynı yöntemi devam ettirdikleri takdirde platformumuzdan çıkararak gerekli mercilere şikayet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  Stokçuluk yapanları tespit ederek fırsatçılara izin vermiyoruz”

  PttAVM.com Genel Müdürü Çevikoğlu, e-ticarette stokçuluğa ilişkin olarak özellikle son dönemde e-ticaret platformlarında bazı satıcıların stoklar üzerinde oyun oynadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

  “Bunlar önce stokta bulunan ürünlerini vatandaşa satarak ödemesini garanti altına alıyorlar. Bilindiği üzere ürün teslim edilmeden e-ticaret platformları ürün ücretini mağazalara geçmiyor. Ancak bu satıcılar ürünü sattıktan sonra müşterisine söz konusu ürün için “stoğumuzda yok” diyerek, bir kaç gün tüketiciyi oyalıyor. Ürün fiyatı artarsa satışı iptal ederek para iadesini sağlayıp ürünü yeniden yüksek fiyattan satışa koyuyor. Bu şekilde stokçuluk yapanları tespit ederek fırsatçılara izin vermiyoruz”

  “Tek kuruşun bile hesabını soracağız”

  E-ticaret platformlarında “stok yok” diyerek satışı iptal eden mağazaların vatandaş tarafından da kendilerine bildirilmesini isteyen Çevikoğlu, tüketicinin tek kuruşunun bile hesabını soracaklarını kaydetti.

  PttAVM.com Genel Müdürü Çevikoğlu, geçen yıl Türkiye’de ilk olarak yerli ve milli e-ticaret platformu PttAVM.com’da “Yılın Son Pazarı Türkiye’nin Pazarı” indirim kampanyasını başlattıklarını hatırlatarak şunları kaydetti:

  “Geçen yıl ilk kez başlattığımız milli indirim günleri kapsamında tüm firmalara bir önceki yıldan kalan ürünlerini bitirmeleri için stoklarını boşaltmaları çağrısında bulunmuştuk. Bu yıl da aynı şekilde gelenekselleştirdiğimiz indirim günleri kapsamında yılın son pazarı olan 26 Aralık Pazar gününden yeni yılın ilk ışıklarına kadar gerçek indirimlerle üreticilerin stoklarını eritmelerine yardımcı olacağız. Bu kapsamda PttAVM.com olarak tedarikçilere kargo desteği, ücretsiz ürün tanıtımı ve reklam desteği gibi çeşitli ayrıcalıklar sunacağız. Ayrıca elektronikten ev ürünlerine, mutfak gereçlerinden moda ürünlerine kadar farklı ihtiyaç ve tarza hitap eden milyonlarca ürünü vatandaşlarımıza gerçek indirimlerle ulaştıracağız”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler