TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıE-ticarette kırtasiye alışverişleri arttı

  E-ticarette kırtasiye alışverişleri arttı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçilmeye hazırlanılırken kırtasiye alışverişlerine de talep artmaya başladı.

  PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu: “Çantaya da tablete de ilgi yüksek, gençlerimizin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde gideriyoruz, okul ihtiyaçları için yüzde 50’ye varan indirimler hazırladık” dedi.

  6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçilmeye hazırlanılırken kırtasiye alışverişlerine de talep artmaya başladı. Pandemi sürecinde e-ticarete artan ilgi okulların yüz yüze eğitime açılmaya başlamasıyla birlikte de kendini gösterdi. Türkiye’nin yerli ve milli e-ticaret sitesi PttAVM.com üzerinden gerçekleştirilen kırtasiye alışverişleri yaklaşık yüzde 60 oranında yükseldi.

  PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu son haftalarda kırtasiye ürünlerinin aramalarında ve satışlarında artış yaşandığını söyledi. Çevikoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar sonrası kırtasiye araç gereçlerinde talep canlanmaya başladı. Aramalarda yoğun olarak kalem, defter, silgi, kalem ucu gibi ürünler başı çekiyor. Diğer zamanlara göre yüzde 60’lara yakın yükseliş görüyoruz” dedi.

  EN KISA SÜREDE ULAŞTIRILIYOR

  Gençlerin ihtiyaçlarını zamanında karşılamak için çalıştıklarını aktaran Çevikoğlu, “Her kesimden vatandaşlarımızda olduğu gibi gençlerimiz de pandemi sürecinden çok etkilendi. Gençlerimizin okul ihtiyaçlarını karşılayabilmek için PTT Kargo ile siparişleri en kısa sürede ulaştırıyoruz” diye konuştu.

  E-ticarette kırtasiye alışverişleri arttı
  E-ticarette kırtasiye alışverişleri arttı

  TABLETE DE ÇANTAYA DE İLGİ YÜKSEK

  Diğer yandan online eğitimde yoğun olarak kullanılan tabletlerin satışlarında da yükseliş sürüyor. Pandemi sürecinin başında online eğitime geçişlerin başlamasıyla birlikte tablet satışlarında da yükseliş yaşandığını söyleyen PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, “Verilerimize baktığımızda tablet gibi ürünlerde pandemi öncesi dönemlere kıyasla yükseliş olduğunu görüyoruz. Geçmişte elektronik eşyalar alınırken e-ticarete tereddütle bakılırdı. Son dönemde pandeminin etkisiyle bunun hem güven damgası gibi uygulamalarla hem de e-ticaretin daha fazla deneyimlenmesiyle ciddi oranda kırıldığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

  KAMPANYA HAZIRLANDI

  Platform olarak okula dönüşlerle ilgili yüzde 50’ye varan indirimler hazırladıklarını aktaran Çevikoğlu, “E-ticaret yoluyla küçük ürünler alınmaz diye bir kural yok. Kalemtıraşlardan uçlu kalemlere kadar birçok ürün evlere sipariş ediliyor. Kampanyamız kapsamında çantalar, yazı tahtası kalemleri, fosforlu kalemler, boyama araçları, dosyalar, suluklar, silgiler, dolma kalemler gibi birçok ürün bulunuyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler