TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKazakistan'dan Millet Kütüphanesi'ne 200 kitap

  Kazakistan’dan Millet Kütüphanesi’ne 200 kitap

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kazakistan’dan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ne 200 kitap hediye edildi

  Kazakistan’ın bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümünde Kazak heyeti tarafından, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazak yazarların kaleme aldığı yaklaşık 200 kitap, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ne hediye edildi.

  Kazakistan, bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümüne nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ne 200 kitap hediye etti. Kitapların takdimi nedeniyle düzenlenen törene; Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan, Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Kazakistan‘ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve Kazakistan Milli Kütüphane Müdürü Umitkhan Munalbeyeva katıldı.

  Kazakistandan millet kutuphanesine 200 kitap 2 - kültür ve sanat - haberton
  Kazakistan'dan Millet Kütüphanesi'ne 200 kitap 1

  Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Türk dünyasının ancak birlik olursa dirliğe kavuşacağını belirterek, “Birliğimizi sağlamlaştırmak için en büyük rol kültür, eğitim, sanat alanında iş birliğinden geçiyor. Yazarlarımız, düşünce insanlarımız, akademisyenlerimiz ve alimlerimiz arasındaki temasları güçlendirmek için bütün uluslararası platformları etkin bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Böylece gelecek nesillere gurur duyacağımız bir mirası aktaracağımıza yürekten inanıyorum. Kardeş ülkemizin 200’e yakın kitabını kütüphanemize hediye ediyor olmasından duyduğumuz mutluluğu ileterek kendilerine şahsım ve kütüphanemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazak yazarların kaleme aldığı yaklaşık 200 kitap sergilendi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler