TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriPara masa tenisinde hedef önce kota, sonra madalya

Para masa tenisinde hedef önce kota, sonra madalya

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonlukları bulunan Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları Nesim Turan ve Abdullah Öztürk,  2024 Para masa tenisinde kota alarak altın madalya hedeflediklerini belirtti.

Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları Nesim Turan ve Abdullah Öztürk, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nın kota müsabakaları için hazırlıklarını sürdürüyor. Lider Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nde düzenli olarak birbirleriyle masa tenisi antrenmanı yapan milli sporcular, hazırlık sürecini ve hedeflerini Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı.

NESİM TURAN: HER ZAMAN HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA

Son olarak Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Bedensel Engelliler Masa Tenisi kategorisinde altın madalya kazanan milli para masa tenisçi Nesim Turan, 2023 yılının çok önemli bir yıl olduğunu ve katılacakları turnuvalarda elde edecekleri puanlar sayesinde 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazanacaklarını söyledi.

Eylül 2023’te İngiltere’deki Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olarak kotayı erkenden almak istediğini kaydeden Turan, “Bunun için yoğun bir çalışmanın içerisindeyim. Her sporcunun hayali olimpiyatlar ve paralimpik oyunlarıdır. Ben bu hayalimi birkaç defa gerçekleştirdim katılarak ve madalya alarak. Bugüne kadar yaptıklarımız neticesinde her zaman hedefimiz altın madalya. Diğer sonuçları kabul etmemiz mümkün değil. Temel hedef öncelikle kotamızı alıp yolumuza o şekilde devam etmek” dedi.

Para masa tenisinde hedef once kota sonra madalyae - spor haberleri - haberton
Para masa tenisinde hedef önce kota, sonra madalya

ABDULLAH ÖZTÜRK: HEDEFİM 3’ÜNCÜ ŞAMPİYONLUK

2016 Rio ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan milli para masa tenisçi Abdullah Öztürk, 2024 Paris Paralimpik Oyunları hedefi için antrenmanların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Kota müsabakalarına en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade eden Öztürk, “Mart ayında İtalya Açık ile başlayacağız, daha sonra 5 turnuvamız daha var. Bu turnuvalarda topladığımız puanlarla kendimizi paralimpik oyunlarına taşımamız lazım. Tüm emeklerimiz ve çabamız bu yönde. Sezonu ekim ayında yapılacak Avrupa şampiyonası ile tamamlayacağız.

Hem olimpiyat kotası ve hem Avrupa şampiyonasıyla güzel bir sezon bizi bekliyor. 2024 için hedefim çok büyük. 2016 ve 2020’yi kazanan bir sporcu olarak hedefim bu başarıyı 3’üncü kez tekrarlamak. Tarihte önemli bir yer edinmek ve arkadan gelen genç nesillere çok iyi örnek olmak istiyorum. Onlara rol model olabilmek için benim bu paralimpik oyunlarını kazanmam lazım. Hedeflerimin bilincindeyim. Umarım spordaki son hayalimi de gerçekleştiririm. Bunun için de var gücümle çalışıyorum” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler