TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamEngelli İbrahim'in sandalyesinin aküsü çalındı

Engelli İbrahim’in sandalyesinin aküsü çalındı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da yaşayan ikizi de kendisi gibi engelli olan İbrahim Gümüş’ün (12) akülü sandalyesinin aküsü çalındı. Akünün çalındığını görünce oğlunun gözyaşlarını tutamadığını söyleyen Asiye Gümüş (41), “Çocuğumuzun eli ayağı olan cihazını çaldılar. Bir an önce yakalanmalarını istiyoruz” dedi.

Kepez ilçesinde yaşayan Asiye ve Seyfettin Gümüş’ün (40) 2011 yılında Ali Emre ve İbrahim adını verdikleri ikizleri dünyaya geldi. İkizler, 6 aylık ve engelli doğdu. Ali Emre yatağa bağımlı hale gelirken, İbrahim ise tekerlekli sandalye ile yaşamına devam etti.

Yaşı ilerledikçe tek başına yaşamını sürdürme ihtiyacı duyan İbrahim’e, ailesi akülü sandalye aldı. Akülü sandalyesi ile parka, markete tek başına gidebilen İbrahim, 22 Ocak günü eli, ayağı olan akülü sandalyesinin aküsünün çalındığını gördü. Büyük üzüntü yaşayan çocuk, sandalyesinin aküsünü göremeyince gözyaşını tutamadı. İbrahim Gümüş, “Sabah uyandığımda akülü arabamın aküsünün çalındığını gördüm. Çok üzüldüm. Arabamla tek başıma parka ve yurda gidiyordum. Tek başıma binip gezebiliyordum. O olmadan tek başıma çıkamıyorum” ifadelerini kullandı.

Engelli ibrahimin sandalyesinin akusu calindiz - yaşam - haberton
Engelli i̇brahim’in sandalyesinin aküsü çalındı

Akülü arabasıyla oğlunun hayatını tek başına idame ettirebildiğini belirten Asiye Gümüş, “Sabah kalktığımızda çocuğumun arabasının aküsünü şarja takmak istedik. Baktığımda akünün olmadığını gördük. Çocuğum çok üzüldü. Araba onun eli ayağıydı. Parka gidip, kendi başına gezebiliyordu. Parkta arkadaşları oynasa bile onların yanında durmak ona yetiyordu. Çok üzüldük. Bir an babası bir yere koydu sandık. O olmadan tek başına çıkamıyor. Diğer arabası küçük geliyor ve tek başına çıkamıyor. Aküsü olsa onunla hayatını idame ettirebiliyordu” diye konuştu.

İbrahim’in bu durum nedeniyle çok mutsuz olduğunu söyleyen Asiye Gümüş, “Televizyonlarda başkalarının başına geldiğini görüyorduk, bizim başımıza da geldi. Ne istiyorlar anlamıyorum. Çocuğumuzun eli ayağı olan cihazını çaldılar. Alan Allah’ından bulsun. Bir an önce yakalanmalarını istiyoruz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler