TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
25.1 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
30.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarNormalleştiriliyor

  Normalleştiriliyor

  Ayşe Mengir
  Ayşe Mengirhttps://haberton.com/
  Ayşe Mengir, 1983 Rize doğumlu Evli 2 çocuk annesi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bu pahalılık aldı başını gidiyor. Gittiği yerden dönmeye niyeti de yok. Durup ilerlemese ona da şükredecek hale geldik 50tl’lik hesap 250tl gelse tepki veremez, bu nedir arkadaş, soyguncu musunuz diyemez hale geldik. İşte bu durum normalleştiriliyor.

  Hadi boykot edelim, almayalım direnelim diyeceğiz ama hangi biri için bu eylemi yapacağız? Ekmekten suya, sebzeden meyveye, tekstilden ayakkabıya, mobilya derken, elimizi attığımız her şey uçuk fiyatlarla karşımızda… Önceden sağlıklı beslenmeye özen gösterirken, şimdi beslenebilmenin derdine düştük.

  Kepçeyi geçtik, kaşıkla toplayıp, kazanla dağıtma dönemini yaşıyoruz. Hep eleştirmek olmaz, çözüm üretmek gerekiyor gerekmesine de, en büyük problem olan denetim halkın elinde mi? Ayda bir denetim haberleri yayınlayarak denetim olmadığını gördük zannımca. Fırsatçı stokçulara verilen cezalar da, yapılan denetimlerde yetersiz. Hal yasası, serbest piyasa ekonomisi ve denetim eksikliği derken, bu Millet bu zulme maruz bırakılıyor. Bu Ülkenin vatandaşı olan herkes bu konuda elini taşın altına koymalı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler