TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBen ne zaman büyüdüm?

  Ben ne zaman büyüdüm?

  Cengonez
  Cengonezhttps://haberton.com/
  Ben Muhammed. Arkadaşlarım kısaca Cengo, ya da Cengonez derler. Yazı yazmayı, şiir yazmayı, şiir okumayı çok seviyorum. Güzel olan her şeyi çok seviyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde aşçılık okuyorum.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ben ne zaman büyüdüm? Hepimiz çocuk olduk. Bazılarımızın çok sessiz, bazılarımızın çok yaramaz, bazılarımızın ise deli dolu çocukluğu olmuştur. Ama hepimizin sonuçta bir çocukluğu oldu.

  Sokakta akşam ezanına kadar oynadığımız, acıkınca dışarıdan annelerimize seslenip ekmek arası bir şeyler istediğimiz çok olmuştur dimi. Bu ekmeğin arasında yeri geldi haşlanmış yumurta, yeri geldi salçalı patates kızartması konuldu annelerimiz tarafından. Eminim en lezzetli yemekler ayaküstü yediğimiz o ekmek arası şeylerdir. İşler o zaman çok güzeldi. Yani belki de çocuk olduğumuz için bize öyle geliyordu. Bunu büyünce anlayacaktık. Sahi biz ne zaman büyüdük?

  Ben gerçek manada büyüdüğümü ne zaman hissettim biliyor musunuz? Bir bayram sabahı. Evet ben büyüdüğümü bir bayram sabahı hissettim. Kaç bayram geldi geçti bilmiyorum. Ben küçükken bayramlar çok güzeldi. Çünkü bol bol şeker yiyordum. Her bayram arkadaşlarla şeker toplamaya giderdik. O zaman bayramın ismi bizim çocukluk lügatında Şeker Bayram’ıydı. Çünkü şekerden başka bir şey gördüğümüz yoktu. Ben köy çocuğuyum. İki mahalle var bizim köyde.

  Ben ne zaman buyudum 1 - yazarlar - haberton
  Ben ne zaman büyüdüm?

  Her bayram, her şeker bayramı gitmediğimiz ev kalmazdı. Ev ev dolaşır şeker toplardık. Ceplerimize doldururduk. Cebimiz dolunca da yanımızda getirdiğimiz poşetlere koyardık. Sonra da o şekerleri karnımız ağrıyana kadar yerdik.

  Bayramlar geldi geçti. Bir bayram sabahı uyandım. Hiç keyfim yok. Eski bayramlar gibi gelmedi bana. Dedim bu bayram  şeker toplamayacağım. Çünkü ben artık büyüdüm dedim. İlk defa büyüdüğümü bir bayram sabahı içimden şeker toplamak gelmediğinde hissettim. O bayram ile beraber hiç bir bayramda şeker toplamadım. Ama her bayram bir sürü şeker yedim. Bugün de bayram. Yine karnım ağrıyana kadar şeker yiyeceğim.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler